Zamknij

„Splecione światy”. 80 lat ZPAP w Bielsku-Białej – jubileuszowa wystawa w Muzeum Historycznym

22:00, 28.05.2025 Aktualizacja: 22:02, 28.05.2025
Skomentuj Plakat organizatora Plakat organizatora

Od 12 czerwca do 28 września 2025 roku w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej prezentowana będzie jubileuszowa wystawa „Splecione światy”, zorganizowana z okazji 80. rocznicy działalności bielskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wystawa ukazuje dorobek 25 artystek i artystów zrzeszonych w lokalnym Okręgu ZPAP. Twórcy ci zostali uhonorowani lub nominowani do corocznej Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Bielska-Białej – IKAR, przyznawanej osobom szczególnie zasłużonym dla kultury.

W przestrzeniach muzealnych będzie można zobaczyć prace powstałe w różnych technikach i konwencjach – od malarstwa sztalugowego (olej, akryl, akwarela) po rysunek, grafikę (drzeworyt, linoryt, monotypia, druk cyfrowy) i unikatowe tkaniny artystyczne. Wystawa obejmuje również plakaty, projekty graficzne, rzeźby z brązu, drewna i żywic epoksydowych, instalacje multimedialne, filmy artystyczne oraz przedmioty designu i sztuki użytkowej.

Prezentowane prace podejmują różnorodne wątki – od realistycznych i symbolicznych, po magiczne, surrealistyczne oraz tematy związane z ekologią i aktualnymi problemami społecznymi.

W ramach wydarzeń towarzyszących zaplanowano oprowadzania kuratorskie, spotkania z artystami oraz dyskusje przybliżające twórczość i dorobek lokalnych plastyków. We wrześniu odbędzie się spacer szlakiem rzeźbiarskich realizacji w przestrzeni publicznej Bielska-Białej.

Organizatorzy zapraszają do zapoznania się ze szczegółami wystawy i wydarzeń towarzyszących na stronie internetowej Muzeum: www.muzeum.bielsko.pl 

(BR/ materiał prasowy )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%