Zamknij

FotoArt Festiwal. Codzienność z różnych perspektyw w galerii Sfera

13:45, 06.10.2021 | mat. nadesłany
Skomentuj Trzy wystawy w ramach FotoArt Festiwalu w galerii Sfera
REKLAMA

W dniach 8-24 października 2021 r. w Bielsku-Białej odbędzie się dziewiąta edycja FotoArtFestivalu, w ramach której w przestrzeni Galerii SFERA będą miały miejsce trzy wystawy fotograficzne, ukazujące codzienność z różnych perspektyw: Arkadiusza Goli, Gregga Segala oraz Davida Tesinsky’ego. Przewidziano również dodatkową wystawę zewnętrzną Ignacego Cembrzyńskiego na brzegu rzeki Białej.

FotoArtFestival to jedno z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce, cieszące się międzynarodowym uznaniem. 9. edycja odbędzie się pod hasłem „Łączy nas fotografia”.

W ramach tegorocznego festiwalu organizatorzy przygotowali:

  • indywidualne wystawy twórców z całego świata,
  • szereg spotkań ze znanymi fotografami,
  • cykl warsztatów,
  • aukcję fotografii oraz
  • pokazy filmowe.

Galeria SFERA po raz kolejny została partnerem strategicznym wydarzenia. W ramach współpracy w przestrzeni galerii będą miały miejsce trzy wystawy oraz jedna wyjątkowa i niecodzienna wystawa na zewnątrz na brzegu rzeki Białej.

W naszej galerii odwiedzający będą mogli podziwiać fotografię dokumentalną, portretową, reportaże, pejzaże jak i fotografię eksperymentalną. Trójka znakomitych artystów podzieli się z odbiorcami swoim spojrzeniem na tematy dotyczące zmian społecznych, marnotrawstwa żywności, jak i ukaże satyryczny obraz rzeczywistości. Jesteśmy niezwykle dumni, że Galeria SFERA to miejsce pełne artystycznych inspiracji. Szczególnymi dla nas pracami są dzieła Gregga Segala. Jego cykl stawia ważne pytania dotyczące światowej gospodarki, codziennego odżywiania i zrównoważonego rozwoju. Kultura ekologiczna i edukacja w zakresie ponownego wykorzystania produktów są nam bliskie od lat, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować prace tego artysty szerokiej publiczności w naszej przestrzeni

– mówi Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA.

Reporterski zapis codzienności w obiektywie polskiego fotografa Arkadiusza Goli pod nazwą „Tacy byliśmy” odbędzie się na pierwszym piętrze Galerii I. Znajdą się tam również dwie kolejne wystawy: codzienność czeska w krzywym zwierciadle Davida Tesinsky’ego „Życie jest dobre” oraz prace amerykańskiego artysty Gregga Segala pod nazwą „Archeologia natychmiastowa. Kultura żywności i marnotrawstwa”.

Dodatkowo na brzegu rzeki Białej obok Galerii SFERA odbędzie się wystawa zewnętrzna Ignacego Cembrzyńskiego o nazwie „Krótkie historie z człowiekiem w tle”.

Wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny.

W dniach 4-20 października, w foyer Galerii II, w w godzinach pracy galerii, funkcjonować będzie Festiwalowy Punkt Informacyjny, gdzie wolontariusze udzielą wszelkich informacji na temat artystów, wystaw oraz programu. 

(mat. nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%