Zamknij

Wrześniowy spacer tajemniczym Hałcnowie

08:05, 10.09.2021 | A.R
Skomentuj Wycieczka po dzielnicy Hałcnów
REKLAMA

Kolejny spacer ze Stowarzyszeniem Olszówka. Wojciech Kominiak będzie zdradzał tajemnice Hałcnowa.

  • Wycieczka odbędzie się w sobotę 11.09.2021. Początek godz. 10.00
  • Obowiązują limity uczestników i zapisy. Aby tego dokonać należy wysłać maila na adres: [email protected] lub wysłać sms na numer telefonu 693 315 998. Prosi się o podanie imienia i nazwiska oraz której wycieczki dotyczy zgłoszenie (trzeba podać jej datę).
  • Uczestnikami mogą być tylko osoby, które dostaną potwierdzenie zawierające informacje o miejscu zbiórki. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Leżący w północnej części Bielska-Białej Hałcnów, znany przeciętnemu bielszczaninowi z Sanktuarium Maryjnego, do dziś zachował rolniczy charakter. I mimo, iż nie powstały tu fabryki (jak w innych dawnych wsiach otaczających dwumiasto leżące nad rzeką Białą) to dawna szlachecka wieś włączona w granice miasta dopiero w 1977 r. skrywa wiele interesujących historii. Mieszkający od dwóch dekad w Hałcnowie Wojciech Kominiak, autor wydanego w 2016 r. Leksykonu Hałcnowa już w najbliższą sobotę zaprasza wszystkich zainteresowanych na spacer po centrum dzielnicy , w czasie którego postara się opowiedzieć o miejscach i obiektach – tych istniejących i tych których już dawno nie ma. Poznamy dzieje obecnej Bazyliki, polskich i niemieckich szkół, historię Domu Polskiego oraz innych obiektów, które odsłonią swoje tajemnice.

Wycieczki są bezpłatne. Dofinansowanie – Gmina Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie Olszówka ze środków pochodzących z 1% odpisu z podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%