Nowości w Książnicy Beskidzkiej – literatura regionalna, kryminał i historia
14:40, 20.02.2025
Aktualizacja: 14:41, 20.02.2025
Skomentuj
Nowości w Książnicy Beskidzkiej – literatura regionalna, kryminał i historia
Mimo obaw o spadające zainteresowanie książkami, biblioteki wciąż cieszą się popularnością, a nowości wydawnicze znajdują stałych czytelników. Książnica Beskidzka regularnie wzbogaca swój księgozbiór o pozycje z różnych gatunków, dbając o szeroką ofertę dla mieszkańców regionu. Wśród najnowszych nabytków Działu Regionalnego znalazły się zarówno powieści, jak i publikacje historyczne oraz publicystyczne.
Nowości wydawnicze w Książnicy Beskidzkiej
- Dla miłośników kryminału – Wołanie umarłych Michała Zgajewskiego, trzecia część cyklu z detektywem Krzyżem, którego akcja rozgrywa się w Żywcu i skrywa mroczne tajemnice regionu.
- Z literatury obyczajowej – dwie powieści Justyny Chrobak: Trzy razy M oraz Uzależniona.
- Historia i dziedzictwo Podbeskidzia – Sztuka użytkowa – Kształty użyteczne. O meblach giętych z Podbeskidziem w tle – fabrykanci, ludzie i produkty, prezentująca historię regionalnego rzemiosła.
- Publikacje historyczne – Monografia Czechowic i Dziedzic (1918–1939) oraz Galicjanie – zesłańcy po powstaniu styczniowym autorstwa Magdaleny Micińskiej.
- Lokalne ciekawostki i tradycje – Kalendarz Beskidzki 2025 i Kalendarz Cieszyński 2025, zawierające unikatowe opowieści o regionie.
Czytelnicy Książnicy Beskidzkiej mogą już wypożyczać wymienione pozycje w siedzibie głównej oraz filiach biblioteki.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz