W filmie - poza tymi wątkami - zostały pokazane również m.in. rozległe powiązania tureckiego zamachowca, tzw. bułgarski ślad oraz działania polskich i sowieckich wywiadów.
Reżyserowi udało się również dotrzeć do unikalnych materiałów NRD-owskiej Stasi. Co z nich wynika? Zamach Piotra Litki ujawnia wiele nieznanych faktów i wątków dotyczących dramatycznych wydarzeń z 1981 roku, od których upłynęło 40 lat.
Po projekcji filmu zaplanowano rozmowę reżysera filmu z dr Andrzejem Grajewskim, współautorem wydanej w 2011 roku książki Papież musiał zginąć. Wyjaśnienia Ali Agcy, w której wraz z prokuratorem Michałem Skwarą zaprezentował wyniki badań dokumentów dotyczących procesu w sprawie zamachu na życie Jana Pawła II w prowadzonym od 2006 roku przez Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach śledztwie.
Wstęp na pokaz jest wolny. Jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność przyjścia. Ze względów epidemicznych wszystkich widzów obowiązuje konieczność założenia maseczki.
14 zastępów straży gasiło pożar w Mazańcowicach
https://zrzutka.pl/ch98eg?utm_medium=social&utm_source=messenger&utm_campaign=sharing_button
MarcinB
17:40, 2025-07-09
CIC w Bielsku-Białej. Wiadomo gdzie powstanie
To jest szokujące swoi ludzie czekają lata na mieszkanie ,do lekarza miesiącami zabiera się przymusowo ,bez pytania duże kwoty składki zdrowotnej a leczyć musimy się prywatnie za 400zl wizyta u specjalisty bez paragonów gotówka (dlaczego nie ma kasy fiskalnej)obcy dostanie od dzystko ma tacy
Ewakasimska
10:08, 2025-06-18
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
From the river to the sea, Palestine will be free!
Bielszczanin
19:41, 2025-05-22
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
Wiecie czego nienawidzę bardziej niż femoidy? Propalestyńskich femoidów!
Incel
19:30, 2025-05-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz