Zamknij

Uwierz w Mikołaja - ekipa filmowa na bielskim Dworcu Głównym

15:56, 21.01.2022 | A.R.
Skomentuj Kolejny dzień zdjęciowy do filmu "Uwierz w Mikołaja" - 7-letnia Wiktoria i Marta Lipińska
REKLAMA

Po krótkiej przerwie filmowcy wznawiają zdjęcia w Bielsku-Białej. Tym razem możemy spotkać ich w pomieszczeniach Dworca Głównego, gdzie powstają kolejne ujęcia do filmu "Uwierz w Mikołaja". 

W piątek na planie filmowym spotykamy najmłodszą bohaterkę filmu Zosię. Rolę tę powierzono 7-letniej Wiktorii. Jak twierdzi jej mama, dziewczynka nie ma jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie swojej przyszłości, ale na planie filmowym radzi sobie nieżle i dzielnie znosi długie godziny zdjęć. Młodej bohaterce na planie towarzyszy Marta Lipińska, aktorka znana między innymi z roli Michałowej w serialu Ranczo jak również z filmów "Nigdy w życiu" i "Ja wam pokażę!" nakręconych na podstawie książki Katarzyny Grocholi. Pani Marta wciela się w postać starszej pani, którą Zosia wybrała na swoją babcię.

Na czas realizacji zdjęć, budynek dworca nie został zamknięty dla podróżnych, dlatego filmowców musiała pracować w nieco specyficznych warunkach. Sceny filmu często przerywane były dworcowymi zapowiedziami i koniecznością zakupu biletów przez pasażerów. Nie dostrzegliśmy jednak, aby ktoś narzekał na utrudnienia.

Kolejny dzień zdjęciowy przewidziano na poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Finałowe ujęcia odbędą się na bielskiej Starówce, gdzie zorganizowany zostanie na potrzeby filmu - świąteczny jarmark.

Scenariusz nowej podukcji wytwórni MTL MAXFILM „Uwierz w Mikołaja”,  oparty został na bestsellerowej książce Magdaleny Witkiewicz pod tym samym tytułem. Autorką scenariusza jest Ilona Łepkowska, zaś reżyserii podjęła się Anna Wieczur, odpowiedzialna między innymi za czwartą część serii Kogel Mogel.

W filmie zobaczymy wielopokoleniową plejadę polskich aktorów, m.in.: Teresę Lipowską, Dorotę Stalińską, Dorotę Kolak, Martę Lipińską, Elżbietę Starostecką, Ewę Szykulską, Krystynę Tkacz, Macieja Damięckiego, Bohdana Łazukę, Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Mateusza Janickiego, Aleksandrę Grabowską, Grzegorza Daukszewicza, Patryka Pniewskiego oraz Cezarego Żaka.

Zdjęcia do produkcji są realizowane w Bielsku-Białej i okolicach (Goczałkowice-Zdrój, okolice Milówki) oraz w Warszawie. 

(A.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%