Najnowsza produkcja polskiej kinematografii - "Sami Swoi: Początek", w reżyserii Artura Żmijewskiego, spotkała się z życzliwym przyjęciem przez bielską publiczność.
Niezapomniane perypetie Pawlaka i Kargula poruszają serca widzów od lat. W "Sami Swoi: Początek" odkrywamy genezę tej kultowej relacji, zanurzając się w historię, gdzie nienawiść i miłość splatają się w skomplikowanym tańcu.
Choć nie brakuje nawiązań do kultowej komedii Sylwestra Chęcińskiego, warto podkreślić, że "Sami Swoi. Początek" to zupełnie nowa opowieść. W filmie tym poznajemy genezę konfliktu między sąsiadami, który stał się źródłem niezliczonych zabawnych sytuacji i momentów refleksji nad ludzkim losem. Scenariusz, autorstwa Andrzeja Mularczyka, wplata wątki znane z oryginalnej trylogii, nadając im nowy, świeży kontekst.
Film ten stanowi hołd dla legendarnych postaci, jednakże twórca unika bezpośrednich porównań do wcześniejszych produkcji, co wyraźnie podkreślił podczas przedpremierowego wydarzenia. - Nie mierzymy się z trylogią, to już jest temat zamknięty. Tworzenie jej na nowo mija się z celem. Jedyną postacią która pojawia się w filmie, a którą pamiętamy z produkcji Chęcińskiego jest Anna Dymna odtwarzająca tym razem rolę ciotki stryjecznej Pawlaka - powiedział przed projekcją filmu Artur Żmijewski.
Głównym motywem "Sami Swoi: Początek" jest odniesienie do Krużewnik - mitycznego miejsca, które stanowi raj utracony dla głównych bohaterów. Reżyser z dużą dbałością o szczegóły przedstawia genezę ich burzliwego sąsiedztwa, odsłaniając tajemnice, które skrywane były przez lata.
Warto zaznaczyć, że główną rolę Pawlaka brawurowo zagrał utalentowany Adam Bobik, któremu towarzyszą wybitni aktorzy polskiego kina, takie jak Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka i Adam Ferency. Ich występy są nie tylko pełne humoru, ale także głębokiej refleksji nad codziennością mieszkańców polskiego pogranicza.
Artur Żmijewski zadedykował swoje dzieło zmarłemu niedawno Januszowi Majewskiemu, reżyserowi "Złota dezerterów".
"Sami Swoi. Początek" to film, który nie tylko przywraca do życia kultowe postaci, lecz także ukazuje nowe, fascynujące aspekty ich historii. To produkcja, która z pewnością będzie cieszyć zarówno stałych fanów, jak i nowych widzów, pragnących poznać tajemnice kultowych sąsiadów.
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
From the river to the sea, Palestine will be free!
Bielszczanin
19:41, 2025-05-22
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
Wiecie czego nienawidzę bardziej niż femoidy? Propalestyńskich femoidów!
Incel
19:30, 2025-05-22
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
Skandaliczne zachowanie. Mam nadzieję że zostaną porządnie ukarani i ewentualnie wywaleni ze studiów. W państwie demokratycznym nie ma miejsca na antysemityzm i popieranie terroryzmu.
Żonaty Prawiczek Rog
19:20, 2025-05-22
Amelia z Jasienicy odnaleziona
Zaćpała gdzieś pod mostem
Woenjen
17:52, 2025-05-05
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz