Zamknij

Rodzinny Dzień Dziecka - mnóstwo zabawy i nieco edukacji. W parku Słowackiego znowu będzie kolorowo

15:16, 23.05.2022 | materiał prasowy
Skomentuj fot. Dzień Dziecka 2019- park Słowackiego
REKLAMA

28 maja w parku Słowackiego odbędzie się artystyczno-edukacyjny piknik rodzinny pod nazwą "Rodzinny Dzień Dziecka - Bezpieczne Dziecko". Organizatorzy gwarantują cztery godziny dobrej zabawy.

Bogaty program pikniku artystyczno-edukacyjnego Rodzinny Dzień Dziecka – Bezpieczne Dziecko przygotowuje Miejski Dom Kultury. Ta duża rodzinna impreza plenerowa odbędzie się w sobotę, 28 maja w godz. 11.00-15.00 w Parku Słowackiego. Jej częścią będą też 27. Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego organizowane przez Fundację Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Organizowany od kilku lat festyn cieszy się dużym zainteresowaniem bielszczan. Podczas ostatniej Miejski Dom Kultury, dzięki wsparciu sponsora, rozdał uczestnikom… ponad 10 tysięcy lodów (!). Także w tym roku organizatorzy zaprosili do partnerskiej współpracy zaprzyjaźnione podmioty i wspólnie przygotowali na to dziecięce święto wiele atrakcji, takich jak: artystyczne warsztaty, animacje czasu wolnego, koncerty, pokazy służb mundurowych. Zapowiadają wiele niespodzianek dla najmłodszych i nieco starszych.  

Strefa artystyczna  

Podobnie jak w poprzednich latach na głównej scenie przy Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej zaprezentują się żywiołowe zespoły taneczne i wokalne działające we wszystkich placówkach Miejskiego Domu Kultury. W parku obok sceny - ale także nieco dalej, w alejkach i na terenach zielonych - zostaną ustawione oryginalnie zaaranżowane stoiska z materiałami potrzebnymi do podjęcia interesujących działań artystycznych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnych zajęć, obejmujących różne dziedziny twórcze oraz zostaną zaproszone przez animatorów do wykorzystania zdobytych umiejętności podczas gier i zabaw. Nikt nie będzie się tam nudził. Będzie można też… podróżować między strefami… i przenieść się w czasie na hawajską wyspę, by później z bielskim Gandalfem przemieścić się do obozu Bractwa Śródziemia albo sprawdzić swoje siły na specjalnym torze przeszkód i na chwilę zamienić się w strażaka, policjanta lub żołnierza. 

- W tym wyjątkowym czasie chcemy zaprosić również do wspólnego świętowania dzieci, które przybyły do Bielska-Białej z ogarniętej wojną Ukrainy – mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury Zbigniew Hendzel. – Szykuje się Międzynarodowy Dzień Dziecka, jakiego dotąd w naszym mieście nie było.

Równolegle wprowadzony zostanie drugi bardzo ważny element imprezy - 27. Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego realizowane wspólnie z Fundacją Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To wydarzenie ma na celu propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w całości poświęcona jest tematyce podnoszenia poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej uczestników ruchu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. Propaguje także zasady bezpieczeństwa w górach i udzielania pierwszej pomocy.  

Strefa przyjaznej edukacji

Na terenie parku Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod wielkim namiotem przygotuje specjalne Miasteczko Ruchu Drogowego. Tam o godz. 12.00 dotrze korowód drużyn szkolnych, który o godz. 11.30 wyruszy z placu ratuszowego, 27. Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego, rozstrzygnięte zostaną konkursy - w tym międzyszkolny z wiedzy o ruchu drogowym- z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców, wśród których są m.in. telewizory, słuchawki bezprzewodowe, plecaki i torby turystyczne. 

Jak informuje prezes zarządu Fundacji Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Alina Porębska-Puszyńska, w tym dniu zorganizowane zostaną również dla uczestników imprezy konkursy sprawnościowe. Dostępne będą m.in. symulatory - dachowania, jazdy samochodem i motocyklem. Będzie można spróbować sił na ściance wspinaczkowej. Przewidziane są dodatkowe atrakcje – w tym pokazy zabezpieczania linii papilarnych czy wystawa specjalistycznego sprzętu – przygotowane we współpracy z policją, strażą pożarną, strażą miejską i Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.  

Strefa dobrej zabawy 

W organizację imprezy włączyli się ponadto przedstawiciele 18 Batalionu Powietrznodesantowego. Powstanie wojskowy tor przeszkód Komandos - wyjątkowy pod względem stopnia trudności oraz rozmiarów plenerowych – stanowiący wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Zobaczyć będzie można najnowsze wyposażenie polskiej armii. Klub 18 bpd Dom Żołnierza zapewni kącik artystyczny z krzyżówkami, łamigłówkami, grami. Do dyspozycji gości będzie również zjeżdżalnia oraz iście królewski zamek do skakania.  

Niezapomniane emocje zapewni Park w Dechę, specjalizujący się w organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w oparciu o aktywne formy ruchu budujące sprawność ogólną - zarówno w wymiarze indywidualnym, jak sprzyjającym integracji w grupie. To właśnie Park w Dechę przygotuje na tę okazję wile urządzeń, które warto zobaczyć i najlepiej – uwaga: bezpłatnie – samemu wypróbować. 

Na wszystkich uczestników pikniku czekają słodkie niespodzianki.

Jakie? Wystarczy przyjść 28 maja do Parku Słowackiego skorzystać! Równolegle do wymienionych atrakcji przez cały czas będą odbywały się - pokazy, koncerty i konkursy na drugiej scenie – pod namiotem, gdzie w zimie działa lodowisko.

Zorganizowanie festynu z takim rozmachem możliwe jest dzięki wsparciu miasta Bielsko-Biała oraz firm Aqua, PreZero, Profi Credit, Łukosz, Rogelli.pl, Lewiatan Komorowice. 

28 maja początek atrakcji w Parku Słowackiego już o godz. 11.00, o godz. 12.00 nastąpi przywitanie korowodu 27. Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego oraz oficjalne otwarcie rodzinnej imprezy plenerowej. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Jarosław Klimaszewski. 

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%