Zamknij

UrBBan Fusion - drugi dzień festiwalu Art & Fashion

17:20, 02.12.2021 | A.R.
Skomentuj UrBBan Fusion - drugi dzień festiwalu Art & Fashion
REKLAMA

Drugi dzień UrBBan Fusion Art & Fashion Festival. Gala otwarcia w Teatrze Polskim rozpoczęła się o godzinie 19.00. Oficjalna część wieczoru skupiła się wokół rozmowy na temat genezy festiwalu i powstania samej kolekcji sukien Biała, autorstwa Natashy Pawluchenko. W części drugiej odbył się premierowy pokaz kolekcji projektantki wkomponowany w koncert performatywny Bez/senna w wykonaniu aktorki Teatru Polskiego, Anny Guzik.

Podczas pierwszej, oficjalnej części gali, Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski, dyrektor artystyczny festiwalu - Natasha Pavluchenko i Rafał Stanowski odpowiadali na pytania prowadzącego - w rolę tę wcielił się wiceprezydent Adam Ruśniak. Najważniejsze tematy rozmowy, to oczywiście geneza samego festiwalu i pomysłu na to, aby odbył się właśnie w Bielsku-Białej.

W przeplatanej anegdotami rozmowie poruszono także istotną kwestię, jaką jest promowanie nie tylko samego miasta, ale przede wszystkim młodych i uzdolnionych ludzi. Służą temu między innymi takie wydarzenia, jak obecny festiwal. W rozmowie często przewijał się temat samej kolekcji Biała, Natashy Pavluchenko, od której tak naprawdę wszystko się zaczęło. 

Uroczyste otwarcie festiwalu UrBBan Fusion w Teatrze Polskim

Wśród obecnych na widowni zaproszonych gości znależli się także przedstawiciele włoskiego samorządu, mediów oraz świata mody. Obecna była: Maria Cristina Rigano (International Couture), Manuel Perrota - prezes International Fashion Network Fondation, Salvatore Cosma - burmistrz miasta Trusi.

Maria Cristina Rigano (International Couture)

W artystycznej części wieczoru odbył się koncert performatywny w wykonaniu Anny Guzik, aktorki Teatru Polskiego. Spektakl Bez/senna w reżyserii Jaceka Bończyka połączony był z premierowym pokazem kolekcji sukien Biała/Everlasting, zaprojektowanej przez Natashę Pavluchenko.

Kolekcja Biała/Everlasting Natashy Pavluchenko

(A.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%