Zamknij

Bielszczanie na Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Powietrznej w szwajcarskiej Lozannie

15:42, 09.11.2022 Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała Aktualizacja: 16:31, 09.11.2022
Skomentuj fot.arch.prywatne / Igor Gajewski fot.arch.prywatne / Igor Gajewski

Bielszczanin Igor Gajewski wicemistrzem Mistrzostw Świata w Akrobatyce Powietrznej. Zawody odbyły się w szwajcarskiej Lozannie. Wraz z Igorem w zawodach wystartowała Kamila Miszta, także z Bielska-Białej.

W zawodach wzięło udział prawie 400 najlepszych zawodników z całego świata. Nie zabrakło również uzdolnionych, młodych bielszczan. W mistrzostwach wystartowali Kamila Miszta i Igor Gajewski, którzy zaprezentowali swoje zdolności, reprezentując nasz kraj. Młodzi sportowcy do swoich startów przygotowali się bardzo długo i sumiennie tak, aby wypaść jak najlepiej. Dzięki temu Igor Gajewski zdobył srebrny medal, zostając tym samym wicemistrzem świata w Aerial Hoop - czyli akrobatyce na kole zawieszonym pod sufitem.

Na zdjęciu: Kamila Miszta i Igor Gajewski

Kamila Miszta na tegorocznych mistrzostwach Polski zajęła pierwsze miejsce, tym samym ustanowiła rekord Polski oraz uzyskała awans na Mistrzostwa Świata IPSF w Aerial Hoop Sport. Sama kwalifikacja na tak prestiżowe zawody to ogromny sukces. Finalnie w Szwajcarii udało się jej wywalczyć 5. miejsce, a miała w swojej kategorii 21 najlepszych akrobatek z całego świata. Różnica punktowa kwalifikująca ją do stanięcia na podium była naprawdę minimalna.

- Trochę frustracja, że było tak blisko, ale z drugiej strony, jak sobie pomyślę, że pokonałam punktowo tak wiele dobrych zawodniczek, to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że stać mnie na wiele więcej – mówi młoda zawodniczka. - Nauka tego sportu nigdy się nie kończy, dlatego w przyszłym roku postaram się poprawić swój wynik – dodaje.

Bielscy akrobaci zapewniają, że to nie ostatnie ich sportowe sukcesy.

(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała)