Zamknij

Karatecy z całej Europy spotkali się w Bielsku-Białej

18:04, 18.10.2021 Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała Aktualizacja: 18:05, 18.10.2021
Skomentuj Polish Open Karate w hali pod Dębowcem Polish Open Karate w hali pod Dębowcem

W dniach od 15 do 17 października w hali pod Dębowcem odbyły się największe w tym roku europejskie zawody w karate. Na Polish Open Karate spotkali się zawodnicy z 31 krajów, głównie z państw Unii Europejskiej, ale także z Ukrainy i Wysp Brytyjskich.

Zawody Polish Open Karate objął swoim honorowym patronatem prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, w którego imieniu uroczystego otwarcia dokonał zastępca prezydenta Piotr Kucia. Zdaniem obserwatorów zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym

Dla wielu zawodników spotkanie w hali pod Dębowcem było sportowym sprawdzianem przed odbywającymi się w listopadzie Mistrzostwami Świata w Dubaju. Sędziąmi głównymi zawodów byli:

• Javier Escalante – przewodniczący Światowej Komisji Sędziowskiej WKF oraz
  • Robert Hamara – sekretarz Światowej Komisji Sędziowskiej WKF.

Dla klubów członkowskich Polskiej Unii Karate był to turniej rankingowy o randze zawodów międzynarodowych. Rywalizacja toczyła się w około 100 kategoriach wagowych i wiekowych.

Zawodnicy rywalizują w kwalifikacjach. Mamy za niedługo Mistrzostwa Świata w Dubaju, które odbędą się w listopadzie. W przyszłym roku, w lutym, odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy i nasi zawodnicy tutaj zdobywają punkty w rankingu do tych mistrzostw

– wyjaśnia prezes Klubu Sportów Azjatyckich Atemi Paweł Połtorzecki.

• Klasyfikacja medalowa: 1. Ukraina, 2. Polska i 3. Słowacja.
  • W klasyfikacji klubowej triumfował ukraiński Union Team.
  • Atemi wywalczyło 3 medale, złoty w kumite 59 kg wśród juniorek zdobyła Eva Criou, która wywalczyła równie srebrny medal U21 61 kg - Eva Criou, brązowy w kata młodziczek przypadł Aleksandrze Toś.
(Bielskirynek.pl - źródło: UM Bielsko-Biała)