Zamknij

Pomoc dla bielskich przedsiębiorstw. Obniżka czynszu do czerwca

13:52, 30.04.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: ZGM
Skomentuj Obniżenie stawek wynajmu lokali zgm za okres od kwietnia do czerwca
REKLAMA

Prezydent Miasta, biorąc pod uwagę wpływ epidemii koronawirusa na ograniczenie możliwości prowadzenia działalności gospodarczej, podjął decyzję o pomocy dla przedsiębiorców najmujących lokale użytkowe stanowiące własność Miasta na kolejne 3 miesiące tj. od 1 kwietnia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r.

Poniżej przedstawiamy zasady i warunki obniżenia czynszu najmu wynikające z zarządzenia:

O zmianę warunków umowy mogą ubiegać się przedsiębiorcy najmujący lokale użytkowe od Miasta na podstawie obowiązującej umowy najmu, których przychody w najmowanym lokalu zmniejszyły się o więcej niż 30 % w porównaniu do średniego miesięcznego przychodu z 3 pełnych miesięcy prowadzenia działalności, poprzedzających wprowadzenie stanu epidemii, obejmujących okres od grudnia 2019 roku do lutego 2020 r. 

W przypadku braku możliwości określenia przychodu w sposób określony powyżej, decyzję o zmianie warunków umowy podejmuje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

W przypadku spełnienia warunku spadku przychodów o więcej niż 30 %, czynsz najmu za lokal będzie obniżony o tyle procent o ile uległy obniżeniu przychody przedsiębiorcy w danym miesiącu, nie więcej jednak niż o 75 %. Przypadające na dany lokal opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i opłaty niezależne od wynajmującego (woda, ogrzewanie, itp.) nie podlegają obniżce.

Obniżenie czynszu nie dotyczy najemców, którzy nie prowadzą działalności w lokalu.

Czynsz najmu płatny w terminach podanych w wystawionych przez Wynajmującego dokumentach rozliczeniowych.

Czynsz najmu w innej wysokości ustala się na pisemny wniosek najemcy złożony w terminie 14 dniu od zakończenia miesiąca, którego wniosek dotyczy tj.:

  • Wniosek za miesiąc kwiecień można złożyć w okresie od 1 do 14 maja 2021 r.
  • Wniosek za miesiąc maj można złożyć w okresie od 1 do 14 czerwca 2021 r.
  • Wniosek za miesiąc czerwiec można złożyć w okresie od 1 do 14 lipca 2021 r.

Zmiana warunków umowy następuje w oparciu o aneks do umowy najmu, na podstawie którego wystawiana będzie korekta uprzednio wystawionej faktury.

Możliwość zmiany warunków umów najmu dotyczy tylko sytuacji, gdy obniżenie lub brak przychodów z prowadzonej działalności ma bezpośredni związek z epidemią zakażeń wirusem SARS-CoV-2

 

 

(Bielskirynek.pl - źródło: ZGM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%