Zamknij
REKLAMA

Msza za ojczyznę, apel poległych i salwa honorowa na Cmentarzu Wojskowym w Bielsku-Białej

20.18, 11.11.2022 A.R. Aktualizacja: 20.37, 11.11.2022
Skomentuj Msza za ojczyznę, apel poległych i salwa honorowa na Cmentarzu Wojskowym w Bielsku-Białej
REKLAMA

Cmentarz Wojskowy na osiedlu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej - to właśnie tutaj, jak co roku, obchodzone jest święto odzyskania niepodległości. Obok oficjalnych delegacji, na uroczystość tłumnie przybyli mieszkańcy i liczne grupy młodzieży szkolnej.

Oficjalne obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się o godzinie 12.00. Na placu Ratuszowym, jak co roku, zebrali się mieszkańcy Bielska-Białej, przedstawiciele władz miasta i samorządu, delegacje służb mundurowych, kombatanci i harcerze. Wszyscy oni wraz z towarzyszeniem bielskiego chóru "Echo" odśpiewali zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

[FOTORELACJA]180[/FOTORELACJA]

Kontynuacja obchodów listopadowego święta miała miejsce na Cmentarzu Wojskowym na ulicy Saperów. Wcześniej jednak, w kościele pw. św. Maksymilana Kolbe, odbyła się msza za ojczyznę. O godzinie 15.15 kolumna, prowadzona przez formację wojskową Bielskiej Orkiestry Dętej, ruszyła w kierunku wojskowej nekropolii. 

Na miejsce uroczystości przybyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego, samorządowcy, bielscy parlamentarzyści, duchowni, przedstawiciele diecezji bielsko-żywieckiej, Nie zabrakło także grup szkolnych, harcerzy i delegacji środowisk kombatanckich. 

Po odśpiewaniu hymnu, podczas którego wciągnięta została na maszt flaga państwowa i krótkiej modlitwie zainicjowanej przez biskupa Romana Pindla, odbył się apel pamięci z udziałem kompani honorowej 18 Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska-Białej. Po apelu żołnierze oddali trzy salwy honorowe. 

Uroczystość zakończyło złożenie wieńców pod pomnikiem poległych w walce o wolność i demokrację. W tym roku na listopadową uroczystość przybyło znacznie więcej bielszczan, niż w roku ubiegłym. Nie zabrakło także licznych grup młodzieży szkolnej.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Bielsku-Białej

Uwieńczeniem oficjalnych obchodów święta Niepodległości był koncert zatytułowany "Tango wolności", który odbył się w Bielskim Centrum Kultury im. M. Koterbskiej.

(A.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%