Zamknij
REKLAMA

Rowery miejskie znikną z ulic Bielska-Białej. Nadal jednak rozbudowywany będzie system ścieżek rowerowych

13:09, 05.08.2022 | .
Skomentuj Rowery miejskie znikną z ulic Bielska-Białej. Nadal jednak rozbudowywany będzie system ścieżek rowerowych
REKLAMA

Miasto szuka oszczędności. Z ulic Bielska-Białej znikną rowery miejskie, które i tak według prowadzonych statystyk nie cieszą się zbyt dużą popularnością.

Jak dowiedział się nasz portal, miasto nie przedłuży umowy na sieć wypożyczalni rowerów miejskch firmy BBike. Umowa na obsługę wygasa w tym roku i nie zostanie przedłużona na kolejny sezon. 

Czteroletnia umowa na obsługę miejskich rowerów podpisana w roku 2019 i obowiązująca do końca bieżącego roku opiewała na 3 249 988 złotych. Oznacza to, że rocznie utrzymanie systemu kosztuje bielskich podatników prawie 800 tysięcy złotych. Jest to dość znaczna kwota, zważywszy że zainteresowanie rowerami wśród mieszkańów maleje z roku na rok - wyjaśnił rzecznik prasowy bielskiego Ratusza. Na potwierdzenie swoich słów przytoczył ostatnie statystyki - jeden rower wypożyczany jest średnio 13 razy w miesiącu.

Likwidacja systemu wypożyczalni rowerów miejskich wynika z oszczędności, do których zmuszony jest bielski Urząd Miejski, nie oznacza do jednak, że nadal nie będą rozbudowywane ścieżki rowerowe: Oczywiście będziemy wciąż promować korzystanie z rowerów m.in. poprzez dalszą budowę i rozwój ścieżek rowerowych. Można bowiem domniemywać, że słabe zainteresowanie miejskimi rowerami wynika też m.in. z faktu, że coraz więcej bielszczan posiada własne jednoślady - podkreślił Tomasz Ficoń.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MichalMichal

0 0

O co tu chodzi? Na rowery miejskie nie ma pieniedzy, a na zabetonowanie parku Mickiewicza jest? Chyba ktos z "miasta" troszke tu przesadza. Wydaje sie miejskie czyli nasze pieniadze na jakies totalnie bezsensowne rzeczy, a cos, co pomaga dotrzec do pracy czy do szkoly jest usuwane nagle pomimo tego, ze byly zapowiedzi rozwoju systemu o rowery elektryczne. Rzadza nami ludzie niespelna rozumu. 10:58, 08.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%