Zamknij
REKLAMA

500 osób dziennie będzie mogło zaszczepić się w hali pod Dębowcem

08:35, 02.04.2021 | materiał prasowy
Skomentuj
REKLAMA

W hali pod Dębowcem powstanie nowy punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski zadecydował o otworzeniu dodatkowego punktu szczepień dla mieszkańców miasta. Będzie on mieścił się w hali pod Dębowcem. Dziennie będzie w stanie obsłużyć 500 chętnych na szczepienie. Szczepienia mają rozpocząć się w drugiej połowie kwietnia, gdy do Polski trafi nowa dostawa szczepionek w ilości 7 milionów.

Do szczepień wykorzystana zostanie tzw. część konferencyjna hali pod Dębowcem, dzięki czemu z obiektu nadal będą mogli korzystać sportowcy. Obsługą administracyjną zajmą się oddelegowani pracownicy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Od strony medycznej działalność punktu ma zabezpieczać Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski.

Samorządowe punkty szczepień mają być zorganizowane do 18 kwietnia i od następnego dnia rozpocząć szczepienia. Będą czynne od poniedziałku do niedzieli, w godz. 8.00-18.00. Praca w nich będzie dwuzmianowa.

Zgodnie ze zmianami wprowadzanymi w Narodowym Programie Szczepień,

  • podstawą otrzymania szczepionki będzie kwestionariusz wstępnego wywiadu. Jeżeli pacjent wypełni kwestionariusz i oświadczy wszystko prawidłowo, zostanie dopuszczony do szczepienia. Jeżeli w kwestionariuszu coś wzbudzi wątpliwości, osoba wykonująca szczepienie skonsultuje się z lekarzem.
  • poszerzy się kadra uprawniona do szczepienia - obecnie szczepionkę podają lekarze, stomatolodzy, położne, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz felczerzy. W II kwartale tego roku do tej grupy dołączą również diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci i studenci ostatniego roku studiów medycznych.
(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BogdanBogdan

0 0

Ciekawe, co będzie gdy zaszczepi się osoba zarażona wirusem, która nie ma jeszcze objawów? 15:52, 02.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%