Zamknij
REKLAMA

Wzmożone patrole Straży Miejskiej i edukacyjne spotkania z mieszkańcami

19:07, 21.10.2021 | .
Skomentuj Osiedle Złote Łany
REKLAMA

Straż Miejska obejmie osiedle Złote Łany szczególnym nadzorem. Zachęca się także mieszkańców do natychmiastowego sygnalizowania podejrzanych zachowań. W najbliższym czasie odbędą się spotkania edukacyjno-informujące z seniorami. Miasto nie przewiduje zamontowania dodatkowych kamer.

Nie tak dawno pisaliśmy o niepokojącej sytuacji na osiedlu Złote Łany. Do Rady Osiedla dochodzą coraz częstsze skargi mieszkańców na próby oszustwa, wyłudzeń i kradzieży różnych przedmiotów z blokowych korytarzy itp. 

[ZT]1847[/ZT]

Nad problemem pochylił się radny Maksymilian Pryga, który zwrócił się w tej sprawie do Prezydenta Miasta. W przesłanej odpowiedzi miasto zobowiązuje się do podjęcia konkretnych działań zaradczych. 

W trosce o poczucie bezpieczeństwa seniorów mieszkających w Bielsku-Białej Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego oraz Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji prowadzi na terenie całego miasta akcję informacyjną "Seniorze, nie daj się oszukać". [..] Straż Miejska przy współpracy z Ośrodkiem Wsparcia dla Osób Starszych 27 października o godzinie 10.00 zorganizuje w Klubie Senior + przy ulicy Jutrzenki 20 spotkanie "Bezpieczny senior". 

- czytamy w odpowiedzi.

W celu podniesienia poczucia bezpieczeństwa na osiedlu Zlote Łany wzmożone zostaną patrole Straży Miejskiej. Z drugiej strony, prosi się mieszkańców o reagowanie na wszystkie niepokojące zdarzenia i zgłaszanie je poprzez telefony alarmowe. 

Osiedle Złote Łany objęte jest już systemem monitoringu (6 kamer wizyjnych i 4 wchodzące w skład Systemu Zarządzania Ruchem) dlatego nie przewiduje się montażu dodatkowych urządzeń. Zaplanowana rozbudowa systemu monitoringu przewiduje wyłącznie miejsca, które na chwilę obecną nie są jeszcze monitorowane.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%