Zamknij
REKLAMA

Nie zwrócisz książki na czas, biblioteka zablokuje ci konto

13:46, 13.09.2021 | A.R
Skomentuj Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej
REKLAMA

Książnica Beskidzka i podległe jej filie biorą się ostro za spóźnialskich. Nie oddasz książki w terminie - zapłacisz karę. Od 15 września czytelnicy Książnicy Beskidzkiej, którzy zapomną o zwrocie lub przedłużeniu wypożyczonych książek, muszą się liczyć z blokadą swojego konta oraz karami pieniężnymi.

Drodzy Czytelnicy! Przypominamy o terminowym zwrocie lub prolongacie wypożyczonych materiałów bibliotecznych! Jednocześnie informujemy, że od 15 września uruchamiamy funkcję automatycznej blokady konta bibliotecznego w sieci bibliotek Książnicy Beskidzkiej. W związku z tym, w przypadku nieterminowych zwrotów, możliwość wypożyczania zbiorów zostanie zablokowana we wszystkich placówkach Książnicy do czasu uregulowania zaległości. Zgodnie z regulaminem korzystania z usług Książnicy Beskidzkiej opłata za przetrzymanie materiałów bibliotecznych wynosi 10 gr za każdy dzień od każdego wypożyczonego materiału bibliotecznego.

- czytamy w komunikacie na stronie Książnicy Beskidzkiej.

Dotychczas na zapominalskich czekała w bibliotece specjalna skarbonka, gdzie wrzucało się (raczej dowolne) kwoty za przetrzymanie książek. Ustalona taryfa opłat - 10 gr za dzień spóźnienia od pożyczonego woluminu powiązana z blokadą konta, być może podziała dyscyplinująco na niesolidnych czytelników.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%