Zamknij

Droga do shopping center coraz bardziej utrudniona

13:11, 20.07.2021 | A.R
Skomentuj ulica Wałowa w Bielsku-Białej
REKLAMA

Chodnik na wiadukcie na ulicy Wałowej powoli zamienia się w dżunglę. Bujna roślinność wyrwała się spod kontroli. Nie dodaje także uroku walący się i zardzewiały płot, nie mówiąc już o przypadkowych reklamach pojawiających się od czasu do czasu na resztkach ogrodzenia.

Ulica Wałowa ostatni remont przeszła w październiku 2012 r.. Był to ostatni etap prac drogowych, wynikających z porozumienia między Miastem a właścicielami Sfery. Wcześniej gruntowny lifting przeszła ulica Barlickiego, powstało także rondo, które dzisiaj nosi z dumą imię Ronda Bielskiego Jazzu. W chwili obecnej o ulicy Wałowej, a szczególnie o jej najbliższym otoczeniu jakby zapomniano. 

Ulica Wałowa prowadzi bezpośrednio do naszego shopping center i do nowej atrakcji turystycznej, jaką stało się od niedawna Rondo Bielskiego Jazzu. Nie powinna zatem straszyć gąszczem krzaków, chwastów i namiastką pordzewiałego ogrodzenia. Bujna roślinność po obfitych deszczach zajmuje już niemal cały chodnik, na którym zbiera się nieustannie (wciąż w tym samym miejscu) spora kałuża wody. 

Chodnik na ulicy Wałowej

Jeszcze nie tak dawno barierki i przylegający do nich płot wykorzystywano w celach reklamowych (nie do końca chyba legalnych) teraz, gdy płot chyli się jawnie ku upadkowi, przestał pełnić nawet tę funkcję.

Ulica Wałowa

Przy końcu wiaduktu stoją jeszcze dwie tablice reklamowe, które powoli też znikną w zielonym gąszczu niekontrolowanej przyrody.

Ulica Wałowa

Skarpa z wiaduktem częściowo podlega jurysdykcji PKP, podobnie jak ogrodzenie i to co za nim się znajduje i to w gestii dyrekcji polskich kolei leży dbanie o estetykę swojej własności. Rodzą się zatem pytania:

  • czy wybujała roślinność ma służyć jako kamuflaż dla bałaganu znajdującego się poniżej wiaduktu na terenie PKP
  • czy brak płotu ma zniechęcać do zawieszania nielegalnych banerów reklamowych 
  • czy wreszcie PKP czeka na wielką przebudowę dworca i jego najbliższego otoczenia 

Jak dowiedział się nasz portal - bielski MZD jeszcze w tym miesiącu usunie we własnym zakresie część "wchodzących" na chodnik krzewów akcji, aby umożliwić przechodniom swobodne przemieszczanie się. Reszta pozostanie jednak bez zmian. 

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%