Letnie wieczory 2026 roku w Bielsku-Białej upłyną pod znakiem muzyki na żywo. Cykl „Dumni z BB”, organizowany przez Bielskie Centrum Kultury w ramach Polskiej Stolicy Kultury 2026, to plenerowe koncerty na Placu Wojska Polskiego. W piątki lipca wystąpi Bielska Orkiestra Kameralna z gośćmi, a soboty należeć będą do gwiazd polskiej estrady.
| Zobacz pełny program Polskiej Stolicy Kultury 2026 |
10 lipca, godz. 20.00 - Plac Wojska Polskiego
KOTERBSKA ON BROADWAY
„Koterbska on Broadway” to widowisko inspirowane stylem największych broadwayowskich teatrów muzycznych. Bielska Orkiestra Kameralna wraz z solistami zaprezentuje największe przeboje Marii Koterbskiej w zupełnie nowych aranżacjach. Publiczność przeniesie się do klimatu Nowego Jorku pierwszej połowy XX wieku, pełnego swingu, elegancji i wielkich orkiestr. Znane utwory, takie jak „Parasolki”, „Karuzela” czy „Augustowskie noce”, zabrzmią niczym hollywoodzkie standardy jazzowe. To niezwykłe połączenie polskiej muzyki rozrywkowej z broadwayowym rozmachem będzie jednym z najbardziej widowiskowych wydarzeń tego lata.
11 lipca, godz. 20.00 - Plac Wojska Polskiego
OSKAR CYMS
Oskar Cyms to jeden z najpopularniejszych młodych artystów polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Wokalista zdobył ogromną popularność dzięki przebojowi „My Girl”, który podbił listy przebojów i serca słuchaczy. Artysta wyróżnia się charakterystycznym głosem, sceniczną charyzmą oraz nowoczesnym popowym brzmieniem. Podczas koncertu w Bielsku-Białej zaprezentuje swoje największe hity oraz utwory z debiutanckiego repertuaru. To propozycja szczególnie dla młodszej publiczności i fanów współczesnej muzyki pop.
24 lipca, godz. 20.00 - Plac Wojska Polskiego
ROXETTE SYMFONICZNIE – „HELLO, ROXETTE?”
„Hello, Roxette?” to energetyczne muzyczne show inspirowane twórczością legendarnego szwedzkiego duetu Roxette. Publiczność usłyszy największe światowe przeboje, takie jak „Joyride”, „Listen to Your Heart”, „The Look” czy „Sleeping in My Car” w nowych, symfonicznych aranżacjach. Na scenie wystąpią Olga Szomańska, Michał Lech oraz zespół muzyczny i grupa wokalno-taneczna. Widowisko połączy koncert, choreografię i efektowną oprawę wizualną, przywołując klimat lat 80. i 90. To sentymentalna podróż do czasów największych pop-rockowych hitów, które do dziś łączą pokolenia fanów na całym świecie.
25 lipca, godz. 18.00 - Plac Wojska Polskiego
PODBESKIDZKI PRZEGLĄD MUZYCZNY
Podbeskidzki Przegląd Muzyczny to wydarzenie promujące młodych wykonawców i lokalną scenę muzyczną regionu. Podczas finałowego koncertu zaprezentują się najlepsi uczestnicy konkursu wyłonieni przez jury. Publiczność będzie mogła usłyszeć różnorodne gatunki muzyczne – od rocka i alternatywy po pop i autorskie projekty muzyczne. Przegląd stanowi ważną przestrzeń dla debiutujących artystów i zespołów, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności. Wieczór zakończy koncert gwiazdy specjalnej.
Czytaj także:
Polska Stolica Kultury - lipiec 2026Wydarzenia w ramach Polskiej Stolicy Kultury w Bielsku-Białej w lipcu 2026
2026-05-31
BBusking wraca na ul. 11 Listopada. Czwarta edycja już 18 lipca
2026-01-10
Polska Stolica Kultury 2026: wydarzenia w lipcu w Bielsku-Białej
2026-01-01
Lato w mieście dla najmłodszych
2026-01-01
IV Przegląd Artystów Ulicznych „BBusking”
2026-01-01
Teatr blisko ludzi. „Sąsiedzi” w ramach PSK 2026
2026-01-01
BIG JUMP – SPLECENI Z NURTEM
2026-01-01
Folk Up! 2–4 lipca 2026
2026-01-01
Sploty BB Wspólnoty
2026-01-01
Wlot na Spot – letnie czwartki z elektroniką
2026-01-01
Ruch, teoria, praktyka. Konferencja Tańca w PSK 2026
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego
Jest tyle innych miejsc w Bielsku gdzie mogłyby odbywać się koncerty . Stadion , Lotnisko , Błonia... Tam jest więcej miejsca i odpowiednie zaplecze. A nie w centrum miasta na małym placyku upychanie czasami tysiące ludzi... Ten plac pod względem imprez plenerowych to niewypał.
M
13:04, 2026-06-26
Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego
Nigdy wszystkim się nie dogodzi, nie umrą z tego powodu. Nie myślą że w ten sposób też reklamuje się nasze kochane Bielsko-Biała oprócz tego zawsze jakieś pieniądze wpływają do miasta a fortepian to kpina właśnie jest wspaniały, pozdrawiam
January
12:51, 2026-06-26
Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego
W lesie pewnie przeszkadzała by tym ludziom cisza. Jak człowiek mieszka w samym sercu miasta to z pełnymi tego konsekwencjami akceptuje to co w miescie się dzieje. Jak ktoś mieszka na wsi to musi liczyc się z faktem że bedzie pachnieć to gnojem to kiszonką a rano pieją koguty. Ja mieszkam za bramką boiska, więc mam krzyki a również festyny i koncerty. Cieszy mnie ludzka aktywność i zabawa na pełne głośniki. Takie jest życie. Jak będę starym, zgnuśniałym tetrykiem i będzie mi wszystko przeszkadzało to się wyprowadzę a nie będę przeszkadzał tym, którym hałas, zabawa i fortepian jest potrzebny. Ludziom od ich praw i tzw. "należymisie" *%#)!& sie w głowach. Dobrobyt, prawa i wygoda nie zawsze idzie w parze z logiką, tolerancją i szacunkiem do potrzeb innych (mieszkanców). Jak się imprezy przeniosą na Błonia to się odezwą obrońcy saren, żuków i dżdżownic. Miasto tworzą ludzie a chorzy ludzie tworzą chory świat...
KK
12:46, 2026-06-26
Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego
Najbardziej zadziwiające to że nikomu parking przez lata nie przeszkadzał. Dymy, spaliny i hałas. Ale nagle miasto robi dobra rzecz i rewitalizuje plac na przestrzeń kultury... Jakie to polskie by wiecznie narzekać...
PP
08:11, 2026-06-26