Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zakończył inwestycję pn. “Remont ulicy Lipnickiej w Bielsku-Białej”, w trakcie której wybudowana została nowa pętla autobusowa w Lipniku Dolnym.
Zmianie uległa lokalizacja przystanku dla pasażerów wsiadających obsługiwanego przez linie nr 13, 13W, 27, 35, 35L, 35S, który został przeniesiony z ul. Podgórnej na ul. Lipnicką nieopodal Domu Kultury w Lipniku. W bezpośrednim sąsiedztwie estakady Wschodniej Obwodnicy Miasta Bielska-Białej (obok budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipniku) utworzony został dodatkowy przystanek dla pasażerów wysiadających (końcowy), na którym bieg kończą linie nr 13, 13W i 27.
Nawierzchnia przystanku autobusowego została wykonana z betonu cementowego a obok krawężników zamontowana została antypoślizgowa kostka integracyjna z wypustkami a także płytki naprowadzające koloru żółtego ułatwiające osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie i poruszanie się po peronie przystankowym.
Na przystanku posadowiona została także nowa wiata przystankowa dostosowana do potrzeb pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz pasażerów podróżujących z małymi dziećmi w wózkach (brak siedziska w III module wiaty).
Zastosowana została także nowa (docelowa) kolorystyka infrastruktury przystankowej dla obszaru miasta położonego poza strefą konserwatorską – zgodna z zapisami projektowanej tzw. Uchwały Krajobrazowej (żółto-czerwoną kolorystykę zastąpił kolor grafitowy).
Wiata przystankowa wyposażona została w tablice czołowe z nazwą oraz numerem przystanku autobusowego, dzięki czemu pasażerowie będą w stanie znacznie szybciej odszukać informację o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów w systemach dynamicznej informacji pasażerskiej (aplikacji ITSBB, kiedyprzyjedzie.pl oraz na stronie internetowej rozklady.bielsko.pl).
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych w Szczyrku
Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt 664694990
Dominikk
00:00, 2025-09-14
Bielsko-Biała: Zielone światło dla reorganizacji spółki
Decyzja totalnie jednostronna, i wspierająca prywatnych deweloperów bo przecież chodzi o to żeby sprzedać tereny zielone. Miasto powinno wspierać Zieleń Miejską i dać jej szansę na realizowanie projektów zamiast rozsprzedawac aktywa.
Bielszczanin
22:35, 2025-09-11
Bielsko-Biała: Miasto zdecydowało o odstrzale dzików
To jest chora decyzja żeby zabijać dzikie zwierzęta w mieście. Mają prawo do życia, można je przewieźć do lasu, zabezpieczać w inny sposób tereny miejskie. Nie mamy prawa zabijać zwierząt. Absolutnie chory wymysł chorych i leniwych ludzi.
Sąsiadka
22:30, 2025-09-11
Czy słoneczniki trafią do Banialuki?
Troche, teatru, troche kabaretu, świetna zabawa. Idealne na plener. Dużo ciekawsze niż zwykłe czytania. Bawiliśmy się doskonale. Jak zacytował syn...."Świnki są the best".
Tadeusz i Maciek
13:06, 2025-09-07