4 grudnia 2025 r., o godzinie 16.00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej odbędzie się premiera powieści Jacka Kachla „Witkacego Granice”, opartej na autentycznych wydarzeniach z 1938 roku. Spotkanie z autorem będzie okazją do poznania kulis tej niezwykłej historii oraz zdobycia autografu.
Akcja książki rozgrywa się w Bielsku i Białej tuż przed wybuchem II wojny światowej. W tle pojawiają się postacie historyczne, w tym Stanisław Ignacy Witkiewicz, znany jako Witkacy, a także tajemniczy członkowie masonerii Schlaraffia, żołnierze wracający z misji zaolziańskiej i przedstawiciele przedwojennej policji politycznej. Wątki sensacyjne i historyczne tworzą opowieść, która – choć brzmi jak fikcja – została oparta na rzeczywistych wydarzeniach.
Wydarzenie organizowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej skierowane jest do miłośników historii, literatury przygodowej i regionalnych ciekawostek. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli wysłuchać opowieści o powstawaniu książki, porozmawiać z autorem i uzyskać podpis na egzemplarzu.

Paulina8919:06, 27.11.2025
Szkoda, że godzina premiery jest średnio dostępna dla osób pracujących. Czy można prosić o nazwę wydawnictwa?
Zieleń Miejska przechodzi do historii
A co z ogromnymi obszarami na których produkowano drzewa, krzewy i inne rośliny ? znowu zostaną sprzedane deweloperowi ???
magda
10:18, 2025-12-17
Premiera książki „Witkacego Granice”
Szkoda, że godzina premiery jest średnio dostępna dla osób pracujących. Czy można prosić o nazwę wydawnictwa?
Paulina89
19:06, 2025-11-27
Miejskie dylematy z piórami w tle
Człowiek przenosi dużo więcej Bakteri i Wirusów jak Gołąb😡Ludzi *%#)!& i sikają po kątach a do tego zaśmiecają całe miasto 😡A tego nikt nie widzi !!!!
Agga
18:19, 2025-11-23
Projekt podwyżki wynagrodzenia prezydenta
I bardzo dobrze, za podwyżka prezydenta kryje się PODWYŻKA dla wszystkich urzędasów, A PODATKI W GÓRĘ
Tubylec
10:33, 2025-11-02