10 kwietnia o godz. 18.00 scena Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej należeć będzie do Andrzeja Rybińskiego. Artysta zaprezentuje koncert obejmujący jego najbardziej rozpoznawalne przeboje oraz wybrane utwory z późniejszych etapów kariery.
Przewidziano zniżki dla posiadaczy Bielskiej Karty Rodzina+, Bielskiej Karty Seniora, programu Weteran+ oraz dla osób posiadających tytuł „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Dokument potwierdzający uprawnienia należy okazać przy wejściu.
Podczas koncertu publiczność usłyszy m.in. „Nie liczę godzin i lat”, „Pocieszankę”, „Za każdą cenę” oraz „Kiedy lato wraca”. Utwory te należą do najbardziej rozpoznawalnych w dorobku wokalisty i od lat są obecne w jego repertuarze scenicznym.
Artysta wystąpi z towarzyszeniem zespołu. Zapowiedziano program obejmujący zarówno znane kompozycje, jak i mniej eksponowane utwory, wykonywane w koncertowych aranżacjach.
Andrzej Rybiński urodził się w 1949 roku w Łodzi. Karierę rozpoczął w latach 70., współtworząc duet Andrzej i Eliza. Od 1983 roku prowadzi działalność solową.
W tym samym roku zdobył nagrodę na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za wykonanie utworu „Nie liczę godzin i lat”. Piosenka ta stała się jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych tytułów i na stałe weszła do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zmiana organizacji ruchu na ulicy 1 Maja
Czas na remont wybrali sobie idealnie, w roku Polskiej Stolicy Kultury rozkopać ulicę przy Teatrze, to mistrzostwo i antypatent!
Pablo
18:22, 2026-04-01
Ile będzie kosztować nowy pomnik w Bielsku-Białej?
Z kim to było konsultowane bo nie z mieszkańcami
Krzysztof
14:18, 2026-04-01
Ile będzie kosztować nowy pomnik w Bielsku-Białej?
Koszty to jedno, ale sam projekt – w moim odczuciu – nie jest szczególnie wybitny. Trudno też dostrzec w nim wyraźne nawiązanie do idei połączenia miast. Dodatkowo ta nagość sprawia, że już teraz można przewidzieć, iż pomnik prędzej czy później będzie „ubierany” w sweterki, i to nie tylko zimą. Widziałam również inne propozycje, w tym projekt wygenerowany przez AI, który pojawił się w komentarzach pod jednym z postów na Facebook dotyczących tego pomnika. Szczerze mówiąc, w mojej ocenie wypadł on zdecydowanie lepiej niż obecna koncepcja.
MieszkankaBB
09:25, 2026-04-01
Zadaszenie deptaka w Bielsku-Białej? Nowy pomysł miasta
Brawo Bielsko . Niewiem tylko dlaczego nie piszecie o wiszącej kolejce z dworca PKP do centrum Szczyrku .
Walenty
09:14, 2026-04-01