Najlepsze wydarzenia w Bielsku-Białej – nasz wybór

Zamknij
POLECAMY

Dodaj komentarz

Dni Bielska-Białej. Atrakcje zaplanowano na dwa weekendy

. 16:25, 30.06.2022 Aktualizacja: 22:24, 26.10.2025
1 Dni Bielska-Białej. Atrakcje zaplanowano na dwa weekendy fot. archiwum Dni Bielska-Białej 2021

30 czerwca w sali sesyjnej bielskiego Ratusza na zaproszenie Prezydenta Miasta, zgromadzili się dziennikarze lokalnych mediów oraz przedstawiciele bielskich instytucji kultury. Konferencja prasowa skupiła się wokół kulturalnych planów miasta na nadchodzące wakacyjne miesiące. Omówiono także przebieg wydarzeń związanych z nadchodzącymi Dniami Bielska-Białej oraz obchodami 125-lecia bielskiego Ratusza.

Tegoroczne Dni Bielska-Białej zaplanowano na dwa następujące po sobie weekendy: ostatni tydzień wakacji i pierwszy tydzień września. 

Planując tegoroczne wydarzenia Dni Bielska-Białej chcieliśmy, wzorem roku ubiegłego, skierować uwagę bielszczan na nowe miejsca w przestrzeni publicznej miasta, które można z powodzeniem wykorzystać na działania kulturalne i rozrywkowe - zaznaczył zastępca prezydenta miasta Adam RuśniakProgram tegorocznych dni miasta będzie skoncentrowany na dwóch filarach. W sierpniowy weekend tym głównym filarem będzie 120-lecie Domu Polskiego i wokół tego wydarzenia będziemy się koncentrować. Pomysł jest taki: nie robić pompatycznej akademii, a obejść ten jubileusz w sposób atrakcyjny i ciekawy. W drugi weekend Dni Bielska-Białej, we wrześniu, chcemy państwa zabrać w podróż głównie ulicą 11 Listopada. O tej ulicy wiele się mówi w ostatnich latach, jest też ogromne oczekiwanie ze strony mieszkańców, turystów, mediów, aby tę ulicę ożywić. A to pewien proces. To wielka robota do wykonania i zadanie też dla was, abyście zachęcali do odwiedzenia tej ulicy. W ramach Dni Bielska-Białej będzie tam wiele aktywności zapraszał zastępca prezydenta.

Kalendarium Dni Bielska-Białej

26 sierpnia, piątek - OTWARCIE DNI BIELSKA-BIAŁEJ 2022

  • Bajkowa Parada Przedszkolaków  godz. 11:00, ul. 11 Listopada, Dzielnicowa Biblioteka Publiczna
  • Drewno w architekturze Bielska-Białej /wystawa/  godz. 10:00, hol Ratusza
  • Wręczenie tytułu BBohaterka/BBohater - godz. 19:00, Plac Ratuszowy
  • Koncert - zespół SIS oraz Tomasz Organek i Iwona Loranc - godz. 19:00, Plac Ratuszowy

27 sierpnia, sobota

  • Dzień bielskiego rzemiosła - godz. 10:00, park przy ul. Słowackiego
  • Piknik dzielnicowy w Straconce -  „WyBBieram czyste miasto” -  godz. 16:00, teren przy Szkole Podstawowej nr 26 w Straconce
  • 120-lecie Domu Polskiego /koncert/ MACIEJ MIECZNIKOWSKI, ROBERT SZEWCZUGA PROJEKT MOONRISE - godz. 19:00, Plac przy Grępielni (po koncercie jam session w Metrum Jazz Club) 

28 sierpnia, niedziela

  • Przespaceruj się po teatrze /dzień otwarty Teatru Banialuka/ - godz. 15:00-18:00, Teatr Lalek Banialuka (zapisy)
  • BIELSKI FESTIWAL SZTUK WIZUALNYCH  /finisaż wystawy i oprowadzanie kuratorskie/ - godz. 16:00, Galeria Bielska BWA
  • Banialuka na dobranoc /czytanie performatywne/ godz. 18:00-19:00, Ogród Willi Sixta
  • Polska muzyka organowa w 120-lecie Domu Polskiego /koncert Tadeusza Barylskiego/ - godz. 17:00, Kościół pw. NMP Królowej Polski
  • Jak minął dzień? Krawczyk Koncertowo - koncert przed Teatrem Polskim - godz. 20:00

29 sierpnia, poniedziałek

  • Debata historyczna na temat Domu Polskiego godz. 18:00, Mała Scena Teatru Polskiego (zapisy)

2 września, piątek

  • Jarmark w Białej - 2 września, godz. 14:00-20:00 (3-4 września, godz. 12:00-20:00) Plac Wolności
  • BOOKCROSSING – uwalniamy, odkrywamy, czytamy! -  godz. 10:00, ul. 11 Listopada przed Dzielnicową Biblioteką Publiczną
  • Pan Poeta Show /spotkanie autorskie dla dzieci/ - godz. 13:00, plac koło Reksia
  • Bardzo bajkowe miasto /warsztaty dla dzieci/ - godz.: 15:00, plac koło Reksia
  • Pewnego razu w Bielitz /spektakl muzyczny/ -  godz. 19:00, Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
  • PUNKT 11 – OTWARCIE  - Sandecki Brothers /koncert/, wystawa plakatu Katarzyny Nachman /wernisaż/, teatr tańca w choreografii Magdaleny Jakubiec -  godz. 17:11, ul. 11 Listopada 24
  • RYTMY BB - impreza z DJ-em do późnych godzin nocnych - godz. 20:00, Rynek Starego Miasta 

3 września, sobota

  • DNI OTWARTE NA LOTNISKU - 3-4 września, godz. 10:00-18:00, Lotnisko w Aleksandrowicach
  • Święto Róży - godz. 11:00, Willa Sixta
  • PUNKT 11 /animacje dla dzieci/ - godz. 11:00-15:00, Punkt 11, ul. 11 Listopada 24
  • Turniej gier planszowych - godz. 10:00-14:00, Dom Kultury  im. Wiktorii Kubisz
  • Narodowe czytanie – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza - godz. 12:00, schody Teatru Polskiego
  • Gra miejska „GOŚCINNE MIASTO BIELSKO-BIAŁA” w języku polskim i ukraińskim - godz. 13:00-14:30, ul. 11 Listopada Dzielnicowa Biblioteka Publiczna
  • PIKNIK RODZINNY –  Dzień Otwarty MDK - godz. 15:00-18:00, park przy ul. Słowackiego
  • Promocja książki "Opowieści na dobranoc" - godz. 16:00, park przy ul. Słowackiego
  • MIASTO KWIATÓW /koncert/ - Cała Góra Barwinków, godz. 18:00, Rynek Starego Miasta

4 września, niedziela

  • Koncert z okazji 240-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku-Białej - godz. 11:00, Kościół Zbawiciela w Bielsku-Białej, Pl. ks. Marcina Lutra 12 
  • ARTYSTYCZNA STREFA 11 - muzyka, sztuki wizualne, warsztaty w różnych punktach ulicy, odsłonięcie muralu         godz. 16:00, ulica 11 Listopada
  • ARTYSTYCZNA STREFA WYZWOLENIA - koncert performatywny inspirowany miastem w wykonaniu bielskich artystów - godz. 19:00, teren u zbiegu ulic 11 Listopada i Wyzwolenia 

9 września, piątek 

  •  30-LECIE GALERII FOTOGRAFII B&B  - godz. 18:00, Galeria Fotografii B&B

Obchodom Dni Bielska-Białej towarzyszyć będą także wydarzenia sportowe zaplanowane przez BBOSiR na 28 sierpnia i 3 września (szczegóły już wkrótce)

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

DżoanaDżoana

0 0

Brak słów na nic więcej was nie stać.A dla młodzieży co ma być ...Banialuka i czytanie książek na dobranoc.WSTYD TO WÓJT GMINY JASIENICA SIĘ POSTARAŁ O FAJNE ZESPOŁY NA DNI JASIENICY A WY CO WSTYD WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD

12:45, 02.07.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bielskirynek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego

Jest tyle innych miejsc w Bielsku gdzie mogłyby odbywać się koncerty . Stadion , Lotnisko , Błonia... Tam jest więcej miejsca i odpowiednie zaplecze. A nie w centrum miasta na małym placyku upychanie czasami tysiące ludzi... Ten plac pod względem imprez plenerowych to niewypał.

M

13:04, 2026-06-26

Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego

Nigdy wszystkim się nie dogodzi, nie umrą z tego powodu. Nie myślą że w ten sposób też reklamuje się nasze kochane Bielsko-Biała oprócz tego zawsze jakieś pieniądze wpływają do miasta a fortepian to kpina właśnie jest wspaniały, pozdrawiam

January

12:51, 2026-06-26

Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego

W lesie pewnie przeszkadzała by tym ludziom cisza. Jak człowiek mieszka w samym sercu miasta to z pełnymi tego konsekwencjami akceptuje to co w miescie się dzieje. Jak ktoś mieszka na wsi to musi liczyc się z faktem że bedzie pachnieć to gnojem to kiszonką a rano pieją koguty. Ja mieszkam za bramką boiska, więc mam krzyki a również festyny i koncerty. Cieszy mnie ludzka aktywność i zabawa na pełne głośniki. Takie jest życie. Jak będę starym, zgnuśniałym tetrykiem i będzie mi wszystko przeszkadzało to się wyprowadzę a nie będę przeszkadzał tym, którym hałas, zabawa i fortepian jest potrzebny. Ludziom od ich praw i tzw. "należymisie" *%#)!& sie w głowach. Dobrobyt, prawa i wygoda nie zawsze idzie w parze z logiką, tolerancją i szacunkiem do potrzeb innych (mieszkanców). Jak się imprezy przeniosą na Błonia to się odezwą obrońcy saren, żuków i dżdżownic. Miasto tworzą ludzie a chorzy ludzie tworzą chory świat...

KK

12:46, 2026-06-26

Skarga mieszkańców Placu Wojska Polskiego

Najbardziej zadziwiające to że nikomu parking przez lata nie przeszkadzał. Dymy, spaliny i hałas. Ale nagle miasto robi dobra rzecz i rewitalizuje plac na przestrzeń kultury... Jakie to polskie by wiecznie narzekać...

PP

08:11, 2026-06-26

0%