Zamknij
REKLAMA

Festiwal Kabaretowy Fermenty: "6 dni z życia kolonisty", czyli spotkanie z Krzysztofem Deszczyńskim

13.05, 15.09.2022 A.R.
Skomentuj Wydawnictwo Miejskie Posnania rozpoczęło sprzedaż komiksu "6 dni z życia kolonisty", który powstał w oparciu o kultowy program kabaretowy dla dzieci i młodzieży
REKLAMA

"6 dni z życia kolonisty" swoją premierę miało w 1985 roku. Autorem tekstu i reżyserem programu był Krzysztof Deszczyński, a występowali w nim Jacek Baszkiewicz, Andrzej Czerski, Krzysztof Deszczyński i Bohdan Smoleń. Po latach program doczekał się swojej wersji komiksowej, której autorem jest Max Skorwider, wie­lo­krot­nie nagra­dzany w kraju i zagranicą grafik oraz ilustrator. 

Komiks "6 dni z życia kolonisty" wydany przez Miejskie Wydawnictwo Posnania właśnie trafił do sprzedaży. W publikacji zawarty został również cały scenariusz programu i materiały archiwalne: zdjęcia, plakaty, druki, notatki autora. Do książki dołączona jest także płyta CD z dźwiękową rejestracją programu.

21 września, w Książnicy Beskidzkiej o godzinie 17.00 (wstęp wolny) bielszczanie będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z komiksem, lecz także z bezpośrednim uczestnikiem "komiksowych wydarzeń" Krzysztofem Deszczyńskim. To niezwykłe spotkanie odbędzie się w ramach tegorocznego Festiwalu Kabaretowego Fermenty.

[ZT]4659[/ZT]

Krzysztof Deszczyński – wieloletni przyjaciel Bohdana Smolenia, aktor lalkarz, scenarzysta i reżyser. To właśnie z jego inicjatywy, w Poznaniu powstał pomnik-laweczka Bohdana Smolenia. Napisał i wyreżyserował spektakl kabaretowy 6 dni z życia kolonisty, w którym wystąpił bielski satyryk i wówczas zaczęła się ich stała współpraca. Ponadto założyciel Kwadrat-Expo Com.Pl oraz Stowarzyszenia Zostań Gwiazdą Kabaretu organizującego festiwal kabaretowy o tej samej nazwie na Scenie na Piętrze Estrady Poznańskiej. Krzysztof Deszczyński jest także laureatem specjalnego Złotego Fermana, który otrzymał w roku 2021, podczas poprzedniej edycji Festiwalu. Pan Krzysztof odwiedził także nasze miasto w roli podróżnika-gawędziarza, zafascynowanego Birmą i spotkał się z mieszkańcami miasta w Domu Kultury w Starym Bielsku.

[ZT]3974[/ZT]

 

(A.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%