Zamknij
REKLAMA

W tym roku bielski Ratusz obchodzi swoje 125 urodziny. Z tej okazji wykonano jego replikę z klocków lego

17:50, 30.06.2022 | A.R.
Skomentuj W tym roku bielski Ratusz obchodzi swoje 125 urodziny. Z tej okazji wykonano jego replikę z klocków lego
REKLAMA

Replika bielskiego Ratusza wykonana całkowicie z klocków LEGO wraz z miniaturową podobizną samego Prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego odsłonięta została podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Miniatura budowli składa się z 40 tysięcy elementów. To dość wyjątkowy sposób na uczczenie zbliżającego się 125-lecia Ratusza.

Ogromny projekt odsłonięto podczas porannej konferencji prasowej w Ratuszu Miejskim w dniu 30 czerwca. Replika bielskiego Ratusza składa się z wyłącznie z klocków lego w imponujące ilości 40 tysięcy. Autorem tej niesamowitej konstrukcji jest Jacek Gierczak, zaś jej prezentacji dokonał Rafał Szymański – organizator i współtwórca największej w Europie wystawy z klocków lego. Praca nad miniaturą Ratusza trwała prawie 3 miesiące. 

Przed miniaturą bielskiego magistratu stoi oczywiście postać prezydenta w otoczeniu kilku symbolicznych elementów charakteryzujących nasze miasto: fragment wyciągu na Szyndzielnię, szybowiec z lotniska w Aleksandrowicach i oczywiście nie mogło także zabraknąć bielskiego "maluszka". Po uroczystym odsłonięciu konstrukcji, Prezydent Bielska-Białej został dodatkowo obdarowany zestawem krawatów, obowiązkowo z klocków LEGO. 

Replika bielskiego Ratusza Miejskiego z klocków LEGO powstała z okazji jego nadchodzącego 125-lecia, które obchodzić będziemy w tym roku w dniu 24 września. Miniatura z pewnością będzie główną atrakcją podczas zaplanowanych dni otwartych w Ratuszu.

(A.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%