Zamknij
REKLAMA

Echa pierwszego dnia Targów Seniora Silver Silesia

22:59, 13.06.2022 | .
Skomentuj Echa pierwszego dnia Targów Silver Silesia
REKLAMA

W dniach od 13 do 15 czerwca w Bielsku-Białej odbywają się Targi Seniora "Silver Silesia". Wydarzenie to wpisuje się w II edycję Wojewódzkiej Konferencji Senioralnej, która odbyła się 13 czerwca w Hotelu Dębowiec. Głównym tematem konferencji był Senior, jako konsument.

Pierwszy dzień targowy oficjalnie otworzyli: Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej, sekretarz stanu w Ministerstwie Stanisław Szwed, Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego i Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski.

Na hali pod Dębowcem otworzyło swoje stoiska prawie 100-u wystawców. Przewagę stanowiły instytucje i organizacje działające na rzecz Seniorów (zarówno z Bielska-Białej, jak i całego województwa). Obok nich oczywiście firmy usługowe i handlowcy. Duży wybór wyrobów rękodzieła artystycznego. Na targach zagościł nawet bielski Fiat 126 p w kilku różnych odsłonach. 

Nie zabrakło oczywiście strefy chilloutu i darmowego poczęstunku w postaci kawy, serwowanej przez firmę Orlen oraz wody z sokiem z popularnego ongiś saturatora, rozlewanej hojnie przez bielską spółkę Aqua. Dla tych bardziej głodnych otwarta została strefa gastronomiczna.

Największe oblężenie przeżywało oczywiście Miasteczko Zdrowia (czynne jeszcze tylko we wtorek), gdzie lekarze z 12 wojewódzkich jednostek szpitalnych udzielali bezpłatnych konsultacji i przeprowadzali badania profilaktyczne. 

Cały dzień na Silver Scenie odbywały się występy grup senioralnych, które przybyły do Bielska-Białej z róźnych miast Śląska. Grupy taneczne, teatralne i kabaretowe umilały czas przybyłym gościom. W przerwach między występami, przygrywała śląska kapela Jorgusie.

Targi Sliver Silesia potrwają jeszcze przez dwa dni (do środy, do godziny 15.00). 

Organizatorami wydarzenia są: Województwo Śląskie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego przy współudziale Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%