Zamknij

26 rok akademicki Uniwerstytetu Trzeciego Wieku

08:44, 12.10.2021 | A.R
Skomentuj Inauguracja roku akademickiego w bielskim UTW
REKLAMA

11 pażdziernika w auli Akademii Techniczno-Humanistycznej zainaugurowany został 26 rok akademicki Uniwerstytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie poprowadziła mgr Renata Morawska, Pełnomocnik Rektora ds UTW, która zapoznała słuchaczy z programem dydaktycznym i przypomniała krótko wydarzenia ostatniego roku akademickiego.

Po części oficjalnej, na którą złożyło się wystąpienie prorektora ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. inż. Tomasza Knefla oraz wystąpienia zaproszonych gości, odbył się wykład prof. dr hab. Ernesta Zawady o uzdrawiającej sile sztuki i koncert arii operetkowych w wykonaniu.prof. Rafała Majznera, przy akompaniamencie Natalii Firlej. 

12 października podobna uroczystość odbędzie się w filii UTW w Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrej.

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Akademii Techniczno-Humanistycznej w roku ubiegłym obchodził swoje 25 lecie. Założony został w roku 1996 r.,gdy bielska uczelnia była jeszcze filią Politechniki Łódzkiej. Od początku jego istnienia do roku akademickiego 2011/2012 kierowała nim dr Halina Moszyńska, później funkcję tę przejął nieżyjący już mgr Józef Cegielski. W chwili obecnej funkcję Pełnomocnika Rektora do spraw Uniwersytetu Trzeciego wieku pełni mgr Renata Morawska.

Uniwerstytet Trzeciego Wieku od początku cieszy się niesłabnącym zaintresowaniem, w I semestrze 2019/2020 ilość słuchaczy osiągnęła 519 osób. W chwili obecnej na zajęcia zapisało się około 130 seniorów, co w większości podyktowane jest niepewnym okresem pandemii, która wciąż ma duży wpływ na organizację zajęć. Z powodu pandemii COVID 19 stacjonarna działalność UTW została zawieszona w marcu 2020 roku. Do zajęć powrócono w październiku, lecz odbywały się jedynie w formie wykładów zdalnych. W chwili obecnej powracają planowe zajęcia lecz nadal w nieco okrojonej formie - są to głównie wykłady stacjonarne oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne.

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%