Zamknij
REKLAMA

Bielsko-Biała z nagrodą w konkursie Top Inwestycje Komunalne

08:53, 27.04.2022 | materiał prasowy
Skomentuj Zakończył się konkurs Top Inwestycje Komunalne. Bielsko-Biała znalazła się w dziesiątce nagrodzonych miast. Wyróżniona inwestycja, to rozbudowa Szpitala Onkologicznego.
REKLAMA

Olsztyn, Ustka, Łódź, Będzin, Leszno, Krosno, Bydgoszcz, Podkowa Leśna, Bielsko-Biała, Lublin - projekty z tych 10 miast zostały nagrodzone w XI już edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne. W świetle fleszy, w obecności przedstawicieli rządu i samorządu, laureaci odebrali nagrody podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie Top Inwestycje Komunalne odbyła się we wtorek (26 kwietnia) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne to doroczna inicjatywa serwisu Portalsamorzadowy.pl i Grupy PTWP. Celem jest niezmiennie docenienie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.

Oceny zgłoszonych projektów do Top 10 Inwestycji Komunalnych 2022 dokonali eksperci Rady Konsultacyjnej.

Podejmujecie odważne decyzje, za które wam dziękuję, bo dzięki nim rozwijacie swoje małe ojczyzny. Bardzo często inwestycje te dokonywane są przy udziale państwa i funduszy europejskich -  mówiła podczas wtorkowej gali Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, członek rady konsultacyjnej konkursu. Podkreśliła też rolę samorządowych liderów w inwestowaniu.

Nie może być rozwoju samorządu bez inwestycji komunalnych. To wyznacznik rozwoju, ale też wyznacznik tego, jak samorząd radzi sobie z problemami finansowanymi i zaspokajaniem potrzeb mieszkańców. Środki unijne były dużym zastrzykiem dla inwestycji w całym kraju i mam nadzieję, że dalej tak będzie oraz że samorządy będą także równie chętnie korzystać z programów rządowych - podkreślił minister Michał Cieślak, odpowiedzialny w Radzie Ministrów za rozwój samorządu terytorialnego.

Laureaci konkursu

W konkursie spośród zgłoszeń nadesłanych przez samorządy z całej Polski wybranych zostało 25 nominowanych inwestycji, a spośród nich nagrodzono dziesięć najbardziej prorozwojowych. Wśród nich znalazł się bielski Szpital Onkologiczny. Nagrodę odebrał prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Oto wszyscy laureaci konkursu Top Inwestycji Komunalnej 2022:

  • Projekt Cyfrowy Olsztyn
  • Budowa Węzła Integracyjnego w Ustce
  • Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt nr 3
  • Rozbudowa szpitala onkologicznego im. Jana Pawła II w Bielsku- Białej
  • Hala widowiskowo-sportowa Będzin Arena
  • Rozbudowa systemu odprowadzania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Leszna
  • Modernizacja i rozbudowa instalacji części mechanicznej i części biologicznej instalacji przetwarzania odpadów w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie
  • Rewitalizacja nieruchomości dawnego Teatru Kameralnego oraz Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy
  • Przedszkole pasywne - Dom wokół drzewa w Podkowie Leśnej
  • Budowa, modernizacja przystanków i węzłów przesiadkowych zintegrowanych z innymi rodzajami transportu na potrzeby Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Szpital Onkologiczny w Bielsku-Białej

Nowo wybudowany pawilon jest miejscem kompleksowej diagnostyki i leczenia głównie pacjentów onkologicznych. Stanowi uzupełnienie zabudowy Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II przy ul. Wyzwolenia 18 w Bielsku-Białej.

Nowo powstały budynek jest sercem szpitala. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 4 600 mkw. i obejmuje:izbę przyjęć wraz z rejestracją oraz pomieszczeniami towarzyszącymi, oddziały łóżkowe z salami dwu- i trzyosobowymi oraz izolatkami, blok operacyjny z czterema salami operacyjnymi, salę wybudzeń, zakład medycyny nuklearnej, sterylizatornię, pracownię rezonansu magnetycznego. To również zakład diagnostyki obrazowej wraz z: pracownią RTG, dwiema pracowniami tomografii komputerowej, pracownią mammografii, pracownią biopsji stereotaktycznej i pracowniami USG.

Pawilon jest skomunikowany z innymi obiektami szpitala, jest również wolny od barier dla osób niepełnosprawnych, a zastosowane nowoczesne rozwiązania technologiczne są w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%