Zamknij
REKLAMA

Czy ulica 1 Maja przekształci się w woonerf?

20:39, 28.11.2021 | materiał prasowy
Skomentuj Czy na ulicy 1 Maja powstanie woonerf?
REKLAMA

Miasto przygotowuje się do przebudowy ulicy 1 Maja. Brane pod uwagę są trzy warianty, dwa z nich zakładają utworzenie na ulicy woonerfu.

Przebudowa ma objąć odcinek od ul. Zamkowej w ścisłym centrum miasta do ul. PCK na jego obrzeżach. Dokumentacja będzie zawierała m.in. projekt architektoniczno-budowlany i wykonawczy oraz dokumentację przedmiarowo-kosztorysową. Firma wyłoniona w przetargu otrzyma za to blisko 380 tys. zł.

Projekt budowlany ma zawierać trzy warianty. Dwa z nich zakładają utworzenie na ul. 1 Maja woonerfu o różnej długości, a trzeci - przebudowę drogi bez tej atrakcji.

Czym jest ów tajemniczy woonerf?

Okazuje się, że woonerf to przestrzeń publiczna łącząca ze sobą funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców. Przy tworzeniu takiej strefy miejskiej główny nacisk kładzie się na wysoki poziom bezpieczeństwa, uspokojenie ruchu i wysokie walory estetyczne(głównie dzięki zastosowaniu naturalnych elementów przyrody), przy zachowaniu miejsc parkingowych. Pierwszeństwo będą tu mieli piesi i rowerzyści.

Czy ulica 1 Maja będzie wyglądać podobnie?

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%