Zamknij

Będzie jaśniej na kolejnych przejściach dla pieszych

09:23, 19.10.2021 | Bielskirynek.pl - materiały MZD
Skomentuj dodatkowe oswietlenie na ulicach Bielska-Białej
REKLAMA

Miejski Zarząd Dróg pozyskał dodatkowe – rządowe środki na doświetlenie dwóch kolejnych przejść dla pieszych. Jasność tym razem ogarnie przejścia w rejonie skrzyżowania ulic Górskiej z Dojazdową.

  • Środki na doświetlenie wymienionych wyżej przejść pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
  • dofinansowanie wynosi prawie 260 tys. zł.

Każde pieniądze na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym są bezcenne. Dotychczas miasto z własnego budżetu na ten cel wydało prawie 3 mln zł. Dzięki temu na koniec 2021 roku w Bielsku-Białej nowoczesnych, doświetlonych i bezpiecznych przejść będzie już 111.

Wszystkie miejsca poddawane przez MZD tej procedurze zyskują nie tylko na jakości oświetlenia. Prócz instalacji energooszczędnych i wydajnych opraw ledowych, lampy są także uzbrajane w czujniki zmierzchu. Doprowadza się do nich także niezależne zasilanie, tak aby awarie ogólnej sieci energetycznej nie miały wpływu na działanie systemu.

W przypadku dwóch przejść w rejonie skrzyżowania ulic Górskiej i Dojazdowej drogowcy zaprojektowali także budowę azyli dla pieszych (wysp oddzielających pasy ruchu) oraz korektę chodników poprawiających ich bezpieczeństwo.Warto dodać, że ruch samochodowy na ul. Górskiej w ostatnim czasie bardzo się wzmaga. Ma na to wpływ trwający remont drogi wojewódzkiej nr 948.

Biegnąca wzdłuż jezior Czanieckiego, Międzybrodzkiego i Żywieckiego trasa jest zamknięta, a część kierowców do objazdu wykorzystuje przejazd przez Przegibek i dalej ulicę Górską.Doświetlenie opisanych przejść przyda się więc z pewnością, tymczasem MZD apeluje o ostrożną jazdę i dodatkową uwagę w rejonie całego ciągu ulic, włączając w to niedawno zmodernizowany lewoskręt z ulicy Żywieckiej.

(Bielskirynek.pl - materiały MZD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%