Zamknij

Wybierz magnez o najlepszej przyswajalności!

13:18, 12.07.2021 A.R Aktualizacja: 13:21, 12.07.2021
Skomentuj Magnez+300 duńskiej firmy Biosym Magnez+300 duńskiej firmy Biosym

Nadmierna drażliwość, uczucie zmęczenia, niedające się opanować skurcze mięśni czy drżenie powiek - to najczęstsze objawy niedoboru magnezu w organizmie. Mogą one pojawiać się nawet wtedy, gdy już przyjmujemy preparaty z magnezem, ponieważ nie każdy dostępny w sprzedaży produkt zawiera go w odpowiednio przyswajalnej formie.

Magnez – wszechstronnie dobroczynny

Jest uważany za jeden z najważniej­szych minerałów wpływających na utrzymanie dobrego zdrowia. Poma­ga regulować ponad 300 procesów chemicznych, zachodzących w or­ganach wewnętrznych. Wszystkie funkcje organizmu i odbywające się w nim przemiany związane z wydat­kowaniem energii wymagają dostar­czenia odpowiedniej dawki magne­zu. Minerał ten zapewnia mięśniom możliwość odpoczynku i restytucji po wysiłku. Dotyczy to również naj­istotniejszego z nich, czyli mięśnia sercowego.

Dzienne zapotrzebowanie na magnez u osób dorosłych wynosi od 300 do 400 mg. Niedobór tego składnika w diecie manifestuje się zazwyczaj zwiększoną wrażliwością na stres, co prowadzi do zmęczenia i szybszego wyczerpania – zarów­no w aspekcie fizycznym, jak i psy­chicznym. Niespokojny, przerywany sen, nieuzasadnione stany lękowe, problemy żołądkowe, brak apetytu i ogólny stan niepokoju również mogą wskazywać na niedostateczną ilość tego pierwiastka w organizmie. Nie można przy tym zapominać, że jego niedobór powoduje obkurczanie ścian naczyń krwionośnych, co w re­zultacie może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi (1).

Dobroczynny wpływ magnezu na organizm jest nie do przecenienia, bo pomaga on także w utrzymaniu:

  • zdro­wych kości i zębów,
  • w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego,
  • odgrywa ważną rolę w procesie po­działu komórek,
  • wspiera też utrzyma­nie równowagi elektrolitowej, należy­tą syntezę białka,
  • podtrzymuje prawidłowe funkcje psychologiczne,
  • zapobiega bolesnym skurczom łydek i uczuciu drętwienia kończyn.

Przy normalnym odżywianiu czło­wiek dostarcza organizmowi zaled­wie 30-40 procent niezbędnej ilości tego cennego pierwiastka. Zawartość ma­gnezu w większości pokarmów jest stosunkowo niska, a w dodatku kawa i napoje alkoholowe wypłukują go z organizmu. Dlatego konieczne jest stosowanie diety zawierającej moż­liwie dużo bogatych w magnez pro­duktów, takich jak:

  • zielone warzywa,
  • orzechy, nasiona,
  • produkty pełnoziar­niste,
  • owoce morza,
  • czekolada,
  • kakao.

Jednak nie zawsze można wybrać taką dietę bądź jest ona sprzeczna z oso­bistymi preferencjami.

Jak zatem uzupełnić niedobo­ry magnezu? Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie odpowied­nia suplementacja preparatami, które gwarantują nam najlepszą przyswajalność magnezu.

Kwestia biodostępności

Różne związki magnezu różnią się między sobą nie tylko ilością zawartego w nich minerału, ale także sposobem i stopniem jego przyswajalności przez organizm (2). Większość dostępnych na rynku preparatów ma w składzie cytrynian magnezu. Zawiera on jednak zaledwie 16 procent czystego minerału, tymcza­sem tlenek magnezu aż 60 procent (3). I choć przyswajalność z cytrynianu wynosi 29,6 procent, a z tlenku tylko 22,8 procent to i tak w sugerowanej dawce dziennej (667 mg związków magnezu) przyswojona ilość czystego magnezu wyniesie 91,2 mg dla tlenku magnezu, a tylko 17,1 mg dla cytrynianu.

Ponadto najnowsze prace badaw­cze wykazały, że magnez z tlenku magnezu jest nawet 2,5 razy lepiej absorbowany przez komórki orga­nizmu, niż magnez z cytrynianu, co jest bardzo istotne dla skuteczności i czasu jego działania (4).

Skuteczne rozwiązanie

Badania naukowców, poświęcone magnezowi i jego wpływowi na funkcjonowanie naszych komórek, jednoznacznie dowodzą, że nie każdy preparat jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest wybór suplementu, który dzięki wysokiej przyswajalności skutecznie zapobiega niedoborom magnezu i ich negatywnym następstwom.

Magnez+300 duńskiej firmy Biosym to najwyższej jakości preparat, który w każdej kapsułce zawiera 300 mg tego minerału. Niezwykle wysoką biodostępność uzyskano tu przez połączenie tlenku magnezu z L-pidolanem.

Tlenek magnezu to jedno z najbogatszych źródeł magnezu. Jest skutecznie wykorzystywany w komórkach i tkankach. Natomiast L-pidolan jest organiczną, nowszą formą magnezu, która zapewnia jego szybkie i wydajne wykorzystanie w organizmie. Został on doceniony i jest polecany przez czołowych badaczy europejskich, ponieważ we wszystkich testach wykazuje przekonującą biodostępność i efektywność.

Najważniejszym wnio­skiem płynącym z badań jest to, że komórki organizmu wchłaniają L-pi­dolan skutecznie i bardzo szybko. Poza tym nie ulega on ani tak łatwemu, ani tak całkowitemu wydaleniu, jak ma to miejsce w przy­padku innych soli mineralnych.

Najlepszy wybór

By dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę cennego pierwiastka i mieć pewność, że zostanie on w pełni wykorzystany, wystarczy jedna kapsułka preparatu Magnez+300 firmy Biosym dziennie. Może on być stosowany także przez wegan, ponieważ zawiera wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego.

Więcej informacji na stronie www.medi-flowery.com lub pod nr telefonu 518 414 369.

Magnez+300

  • Pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów i kości,
  • Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
  • Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.
  • Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.
  • Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
  • Pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.
  • Pomaga w prawidłowej syntezie białka.
  • Odgrywa rolę w procesie podziału komórek.
  • Pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej.

 

Bibliografia

  1.  Rude RK, Shils ME. Magnesium. In: Shils ME, Shike M, Ross AC, Caballero B, Cousins RJ, eds. Modern Nutrition in Health and Disease. 10th ed. Baltimore: Lippincott Williams & Wilkins; 2006:223-247.
  2. Food and Nutrition Board, Institute of Medicine. Magnesium. Dietary Reference Intakes: Calcium,Phosphorus, Magnesium, Vitamin D, and Fluoride. Washington D.C.: National Academy Press; 1997:190-249.
  3. https://goo.gl/Wq86CO
  4. Magnesium Research 2012; 25 (1): 28-39
(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%