Zamknij

Hulajnogi na wiadukcie. Dość nietypowe miejsce parkingowe

11:11, 29.06.2022 . Aktualizacja: 11:11, 29.06.2022
Skomentuj Hulajnogi na bielskim wiadukcie Hulajnogi na bielskim wiadukcie

Sezon na hulajnogi już w pełni. Niestety, nie każdy wziął sobie do serca przepisy związane z ich użytkowaniem, a zwłaszcza z prawidłowym parkowaniem.. Nadal zbyt często spotykamy te pojazdy porzucone byle jak i byle gdzie. A przecież przepisy wyraźnie mówią o zasadach obowiązujących przy parkowaniu hulajnogi w miejscu publicznym. 

Fotografię dwóch hulajnów na bielskim wiadukcie przesłał nam czytelnik, który zaniepokojony jest, jak napisał, bezmiarem ludzkiej głupoty:

Jeden z przykładów odmóżdżenia można było zobaczyć w ubiegłym tygodniu na estakadzie bielskiego dworca kolejowego, gdzie pozostawiono hulajnogi utrudniając tym samym ruch pieszych w tym podróżnych. Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć użytkownicy hulajnóg? Odpowiedź znają tylko zapytani, a pozostałym pozostaje uzasadniony lęk przed nieznanym!

Hulajnogi na wiadukcie być może aż tak bardzo nie przeszkadzają przechodniom, nas jednak zastanawia sposób, w jaki udało się ich użytkownikom dotrzeć tak wysoko.

******

Jak prawidłowo powinno się parkować e-hulajnogi

Zgodnie z Kodeksem drogowym należy zaparkować hulajnogę na chodniku, ustawiając ją przy krawędzi najbardziej oddalonej od jezdni – czyli w praktyce najczęściej pod ścianą budynku. Hulajnogę trzeba postawić równolegle, wzdłuż ściany budynku, jak najbliżej niej. Jeśli stoi tam już inna hulajnoga, to naszą stawiamy przed lub za nią, a nie obok. Tak, żeby hulajnogi stały gęsiego. Oczywiście musi pozostać dostatecznie szerokie, co najmniej półtorametrowe przejście dla pieszych.

Hulajnogi elektryczne są dość wywrotne, czasem wystarczy mocny wiatr, by je przewrócić. Dlatego parkując je, upewniajcie się zawsze czy nóżka jest w pełni wysunięta, czy sprzęt stoi na równym podłożu i czy jest pozostawiony stabilnie.

Kary za złe parkowanie hulajnogi

Najczęstszą karą za złe parkowanie, jest mandat w wysokości 100 zł. Oto lista przykładowych powodów otrzymania mandatu:

  • Naruszenie warunków dopuszczalności zatrzymania lub postoju pojazdu na chodniku – 100 zł;
  • Naruszenie znaku B-35 „zakaz postoju” lub B-36 „zakaz zatrzymywania się” – 100 zł;
  • Zatrzymanie lub postój pojazdu w warunkach, w których nie jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących lub powoduje utrudnienie ruchu – 100-300 zł;
  • Zatrzymanie i postój na drodze dla rowerów lub pasie ruchu dla rowerów – 100 zł.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%