Zamknij
REKLAMA

Ślub w górach - jak go zorganizować?

11.09, 25.10.2022 materiał partnera Aktualizacja: 11.10, 25.10.2022

Ślub w plenerze to fantastyczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej młodych par. Powinny one jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju przedsięwzięcie wymaga doskonałej organizacji oraz nakładu pracy i czasu. Warto zatem skorzystać z profesjonalnej pomocy, którą zaoferować może młodej parze konsultantka ślubna.    

O czym należy pamiętać, decydując się na ślub w plenerze?

Jak wspomniano powyżej, tego rodzaju ceremonia ślubna powinna być poprzedzona starannymi przygotowaniami. Wymagają one nie tylko czasu i pracy, ale również odpowiedniej wiedzy, kreatywności i zdolności logistycznych. Z tego właśnie powodu warto korzystać z pomocy osoby, która posiada odpowiednią wiedzę popartą szerokim doświadczeniem.  

Jak zatem zorganizować ślub w plenerze?

Wiele par marzy o tym, żeby ich ceremonia ślubna odbyła się w górach. Tego rodzaju miejsce cechują unikalne widoki zapierające dech w piersi. Należy jednak pamiętać o tym, że ceremonie plenerowe wymagają szczególnej oprawy. Zadbać należy w tym przypadku o odpowiednie zaplanowanie listy gości oraz miejsc siedzących, które zaproszone osoby mają zająć. Poza tym konieczna jest odpowiednia dekoracja otoczenia oraz oprawa muzyczna. Nie bez znaczenia jest w tym wypadku wybór odpowiedniego nagłośnienia oraz oświetlenia. Wszystkie wymienione elementy przedślubnych przygotowań mogą nastręczać nerwów i potęgować stres. Godnym polecenia rozwiązaniem jest w tym wypadku pomoc, którą oferuje konsultantka ślubna.

Jakie korzyści płyną z tego rodzaju rozwiązania?

Pomoc oferowana przez konsultantkę ślubną pozwala ograniczyć stres związany z przedślubnymi przygotowaniami. Poza tym młoda para może zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Warto w tym wypadku dodać, że konsultantka ślubna współpracuje z podmiotami, które zajmują się oprawą muzyczną i dekoracjami w sposób fachowy i profesjonalny. Co więcej, młode pary mogą w tym wypadku liczyć nie tylko na wysoką jakość świadczonych usług, ale również na atrakcyjne ceny. Konsultantka ślubna dba również o wszystkie kwestie praktyczne, w tym formalności związane z pozwoleniem na organizację tego rodzaju wydarzenia. Młoda para powinna pamiętać o tym, że ślub w plenerze to przedsięwzięcie, które rządzi się swoimi prawami. Odpowiednie zaplanowanie wszystkich elementów ślubnej uroczystości zdecydowanie ogranicza możliwość wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji. Wówczas plenerowa uroczystość przebiega w sposób spokojny i uporządkowany.  

Jakie korzyści niesie ze sobą organizacja wesela w górach?

Uroczystość plenerowa daje szerokie możliwości aranżacyjne. Nie trzeba bowiem w tym wypadku dostosowywać tematu przewodniego uroczystości do bryły czy stylu budynku. Przysięga może być przez młodą parę składana w malowniczym miejscu, które pozostanie w pamięci nowożeńców i ich gości na długi czas.

O jakich zagrożeniach należy pamiętać?

Miejsce uroczystości powinno być odpowiednio wybrane. Musi ono bowiem zapewniać komfort młodej pary i jej gości oraz powinno to być miejsce bezpieczne. Podczas organizacji plenerowego przyjęcia nie można pomijać istotnych kwestii, w tym choćby konieczności wypożyczenia stołu czy krzeseł. Oczywiście nie można również zapominać o sprawach związanych z transportem gości. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób zamieszkujących odległe rejony kraju. Osoby te w wielu wypadkach muszą pokonywać duże odległości. Powinny one mieć zatem zapewnione miejsce, w którym mogą odpocząć, odświeżyć się po podróży oraz przenocować. Dużym zagrożeniem dla plenerowej ceremonii ślubnej jest nieprzyjazna pogoda. Oczywiście warunki pogodowe trudno jest przewidzieć z dużym wyprzedzeniem, ale można się na nie odpowiednio przygotować. Warto w tym wypadku rozważyć skorzystanie z niewielkiego zadaszenia lub przygotować odpowiednią ilość parasoli, które prezentować się mogą na ślubnych zdjęciach bardzo korzystnie. Tego rodzaju unikalna ceremonia z pewnością pozostanie niezapomniana.       

Czy warto decydować się na ślub w górach?

Zdecydowanie tak. Malownicze i romantyczne górskie krajobrazy nadają się doskonale do tego rodzaju wydarzeń. Młode pary mogą zdecydować się na uroczystości organizowane przy zachodzie słońca lub pod gwiazdami. W tym jednak wypadku należy zadbać o odpowiednią aranżację i oświetlenie. Polecane są w tym wypadku nastrojowe pochodnie i girlandy. Tego rodzaju oświetlenie wprowadza nieco tajemniczości i nadaje ceremonii piękną oprawę. Warto dodać, że miejsce ceremonii ślubnej w wielu wypadkach jest chętnie odwiedzane przez młode pary w kolejnych latach. Mogą one bowiem powracać wspomnieniami do chwil pełnych radości i niezwykłego wzruszenia.

Z pewnością organizacja ślubu w plenerze będzie przebiegać sprawnie i bezproblemowo przy pomocy konsultantki ślubnej. Warto skorzystać z jej doświadczenia, co pomoże młodej parze przejść przez dzień ślubu bez niepotrzebnego stresu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%