Zamknij
REKLAMA

Przyjazne otoczenie w pracy? Sprawdź, jak wkomponować je do biura

09.56, 23.08.2022 Materiał partnera
Skomentuj Przyjazne otoczenie w pracy? Sprawdź, jak wkomponować je do biura

To, co nas otacza wpływa na: efektywność, innowacyjność i kreatywność naszej pracy. Badania są jednoznaczne- przyjazne otoczenie może wpłynąć na wzrost efektywności aż o 12,5%, natomiast źle dopasowane może zredukować wydajność pracy nawet o 17%. Warto, więc zadbać nie tylko o budowanie dobrych relacji i odpowiednią atmosferę w zespole, ale również o przestrzeń, w której się znajdujemy. Nie od dziś wiadomo, że roślinność, natężenie hałasu, czy kolor ścian mają odzwierciedlenie w naszym samopoczuciu.

Dlaczego przyjazne otoczenie w pracy jest ważne?

W pracy spędzamy dużo czasu, nie dziwi więc fakt, że to jak się w niej czujemy, wpływa na nasze codzienne życie. Aby czuć się dobrze, chcemy pracować z ludźmi, z którymi mamy dobre relacje i potrafimy się  komunikować. Jednak poza higieną psychiczną  musimy również pamiętać o tym, aby nasze stanowisko pracy było:

  • wygodne — przede wszystkim krzesło, na którym siedzimy, powinno być dopasowane do naszej sylwetki, zabezpiecza to nasz kręgosłup przed skrzywieniami,
  • przyjazne — otaczajmy się pozytywnymi kolorami i roślinnością,
  • dostosowane do naszych potrzeb — udekoruj swoje biurko osobistymi zdjęciami.

Zorganizuj przestrzenie

Dobrze zorganizowane biuro powinno mieć jasno wyznaczone przestrzenie: osobne do pracy w skupieniu, inne do intensywnej pracy zespołowej lub spotkań. Należy również pamiętać o przestrzeniach naturalnej integracji.

2 kroki do zwiększenia efektywności pracowników w biurze

Strategia wellness, czyli tzw. fizyczny dobrostan pracownika. To program polegający na tym, żeby stworzyć takie warunki w biurze, żeby praca sprawiała przyjemność. Jeśli w tym procesie będą uczestniczyć również pracownicy, to efekty mogą być błyskawiczne. Zespół szybciej przyzwyczaja się do zmian i utożsamia się z nową przestrzenią.

 Filozofia wellbeing, tzw. dobrostan mentalny. Jej wyznacznik to elastyczne myślenie i uwzględnienie nawyków zachowań w nowoczesnej przestrzeni. Przyjazna i nowoczesna firma musi uwzględniać potrzeby swoich pracowników i szybko reagować na zmieniającą się rzeczywistość.

Szukając biura do wynajęcia lub urządzając obecne, warto wziąć wspomniane czynniki pod uwagę.

Szukasz odpowiedniej przestrzeni dla siebie i swoich pracowników?

Biuro do wynajęcia może okazać się idealnym rozwiązaniem bez względu na to, czy potrzebujesz małego, intymnego gabinetu do spotkania, czy większej przestrzeni na zorganizowanie konferencji. Wszystkie pomieszczenia są w pełni wyposażone, łącząc nowe technologie z ekologicznymi rozwiązaniami. Stworzone tak, aby każdy pracownik czuł się dobrze.

(Artykuł sponorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%