Zamknij
REKLAMA

Jak urządzić małą łazienkę w bloku?

00:00, 16.07.2022 | materiał partnera

Małe pomieszczenia bardzo często są uznawane przez architektów i dekoratorów za wyzwania, szczególnie pod względem funkcjonalności i użyteczności. Jeśli jednak zrealizujemy dobry, przemyślany pomysł, mniejsze pomieszczenie może okazać się zdecydowanie lepiej zaaranżowane. Istotny jest również styl, jaki zastosujemy w naszym projekcie. To on nadaje klimat i odpowiedni wizerunek. W małych pokojach warto stosować materiały wysokiej jakości, które posłużą nam przez długi czas i pozwolą cieszyć się niekonwencjonalnymi rozwiązaniami.

Jak ciekawie zagospodarować niewielką przestrzeń w łazience?

W przypadku łazienki zagospodarowanie przestrzeni jest bardzo istotne, szczególnie przy małym metrażu. Pozwoli ono zachować porządek i zmieścić wszystkie niezbędne artykuły. Dodatkowo wszystkie użyte akcesoria i meble powinny współgrać ze sobą wymiarowo, aby sprawnie można było otwierać i zamykać sprzęty czy miejsca do przechowywania. Przed zamówieniem produktów, warto zrobić dokładne pomiary i dopasować je do możliwości, jakie daje nam mała łazienka. Nie powinniśmy też przesadzać z ilością wyposażenia, aby pomieszczenie nie stało się przytłaczające i nie sprawiało wrażenia zagraconego.

Łazienkę warto podzielić na strefy, nawet jeżeli pomieszczenie jest niewielkie. Chodzi tutaj o zagospodarowanie miejsca na WC, prysznic lub wannę oraz umywalkę, które są niezbędnymi elementami wyposażenia. Jeśli mamy na to miejsca, można również zaplanować umiejscowienie pralki i suszarki. Dobrze rozplanowane strefy pozwolą zaoszczędzić dużo miejsca, które możemy wykorzystać na dekorację lub do przechowywania.

Najlepiej ulokować elementy wyposażenia pod ścianą, aby środek pozostał pusty. Dzięki temu łatwiej będzie nam się przemieszczać i korzystać z poszczególnych stref. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, można zastosować odpowiednią ceramikę oraz elementy wykończenia, które sprytnie dodadzą wielkości nawet najmniejszej powierzchni. Doskonałą optykę stwarzają również duże lustra, które są często stosowane w przypadku małych łazienek. Można zamontować dwa lusterka naprzeciwko siebie, dzięki czemu zyskamy wizualny efekt dużej przestrzeni.

Małe pomieszczenia nie potrzebują dużej ilości dekoracji. Warto zainwestować tylko w niezbędne elementy, takie jak odpowiednie oświetlenie. Dobrze jest tak zagospodarować miejsce, aby wszystkie akcesoria można było schować do szafek lub umieścić we wsuwanych pojemnikach czy regałach. Dobry pomysłem będzie ulokowanie rośliny, która oczyszcza powietrze i dobrze znosi warunki panujące w łazienkach.

Jak kolorystycznie oprawić małą łazienkę?

W przypadku małych pomieszczeń najlepiej sprawdza się kolory, które rozświetlą i rozjaśnią przestrzeń. Popularne są biele oraz różnego rodzaju pastele w połączeniu z kontrastującymi barwami, np. czernią. Do prostych, gładkich powierzchni, warto dobrać elementy urozmaicające, n. złote detale czy drewniane panele. Różnorodność wyboru ceramiki również powala na zaakcentowanie niektórych elementów, dzięki czemu nasze wnętrze mimo swojej prostoty nie pozostanie nudne. Inspiracje do tego jak zorganizować małą przestrzeń łazienkową można znaleźć na stronie internetowej https://www.dekoratorium.pl/pl/mala-lazienka-w-bloku-poznaj-styl-loftowy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%