Zamknij
REKLAMA

Za znieważenie policjantów na służbie grozi mu nawet rok odsiadki

13:11, 10.05.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl
Skomentuj Znieważenie policjantów na służbie
REKLAMA

Policjanci z bielskiego komisariatu zatrzymali 30-latka, który przebiegł przed ich oznakowanym radiowozem w miejscu niedozwolonym, a następnie znieważył mundurowych obraźliwym gestem i wulgarnymi obelgami. Bielszczanin po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Może spędzić w więzieniu nawet rok.

W sobotę późnym popołudniem mundurowi z komisariatu przy ulicy Kamińskiego patrolowali ulicę Karpacką. W pewnym momencie kilkanaście metrów przed nimi przebiegł w miejscu niedozwolonym mężczyzna. Pieszy nie miał założonej maseczki, a kiedy policjanci podjechali bliżej, odwrócił się, pokazał obraźliwy gest, tak zwany środkowy palec i wyzwał ich, używając niewybrednych obelg.

Mundurowi zawrócili i postanowili wylegitymować krewkiego pieszego, który dopuścił się właśnie przestępstwa znieważenia stróży prawa. Ten jednak przyspieszył kroku, a po chwili wszedł do swojej ogrodzonej nieruchomości. Kiedy policjanci podeszli nadal zachowywał się wobec nich arogancko, używając wulgarnych przekleństw, wyrzucał policjantów i wciąż odmawiał okazania dokumentu.

Kiedy nie pomogły wezwania i ostrzeżenia, a bielszczanin zaczął zaciskać pięści i stawał się coraz bardziej agresywny, stróże prawa użyli siły i obezwładnili agresora. Okazało się, że ma prawie dwa promile alkoholu. Został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 30-latek usłyszał zarzut znieważenia policjantów na służbie. Za ten występek może spędzić za kratami nawet rok. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

(Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

zenekzenek

0 0

Gość był pijany i można to potraktować, jako okoliczność łagodzącą.🙂 19:12, 10.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%