Zamknij
REKLAMA

13 potencjalnych zabójców w ciągu tygodnia. Policja ostrzega!

17:28, 22.04.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl
Skomentuj Pijani za kierownicą
REKLAMA

Nietrzeźwi kierujący to nadal częsty widok na naszych drogach. Niestety zbyt częsty. Praktycznie nie ma dnia, żeby bielscy stróże prawa nie zatrzymali kierującego, który zdecydował się na jazdę na „podwójnym gazie”. W ciągu ostatniego tygodnia zatrzymano już 13. podejrzewanych o to poważne przestępstwo drogowe.

Przypominamy, że na każdym komisariacie policji znajduje się ogólnodostępne urządzenie do samodzielnego sprawdzenia stanu trzeźwości. Niestety pomimo takiej możliwości, licznych apeli i nagłaśnianych przypadków nieodpowiedzialnych kierowców wciąż wielu z nich decyduję się na jazdę na „podwójnym gazie” ryzykując życie swoje własne i innych użytkowników dróg.

W ciągu ostatniego tygodnia stróże prawa zatrzymali 13 podejrzewanych o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Czterech z nich spowodowało kolizje drogowe z innymi użytkownikami dróg.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć koszty kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości.

Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę!

Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią „legalizację”. Urządzenia takie znajdują się na każdym komisariacie i siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie można przyjść o każdej porze i sprawdzić stan trzeźwości. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik.

Pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie.

(Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

A.Romaniewicz A.Romaniewicz

0 0

I takich ludzi powinni ścigać policjanci, a nie zajmować się zamykaniem pootwieranych lokali, spisywaniem osób bez masek lub chronieniem bazy kaczora! 19:59, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%