Zamknij
REKLAMA

Policjanci uratowali życie desperata

08:48, 19.04.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl
Skomentuj
REKLAMA

Mundurowi z Kobiernic w ostatniej chwili odnaleźli 34-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który targnął się na własne życie. Kiedy policjanci znaleźli półprzytomnego mężczyznę w leśnym zagajniku, ten wykrwawiał się po podcięciu sobie nadgarstków. Stróże prawa udzieli mu pierwszej pomocy i przekazali medykom.

 

W piątek około godziny 22 dyżurny komisariatu w Kobiernicach odebrał zgłoszenie od mieszkanki jednej z podległych komisariatowi miejscowości. Według relacji kobiety po małżeńskiej kłótni mąż wyszedł raptownie z domu, a z jego zachowania i okoliczności wcześniejszych wypowiedzi wynikało, że chce targnąć się na własne życie.

W okolice, gdzie mógł się znajdować desperat, natychmiast zostały wysłane policyjne patrole. Kilkunastu mundurowych przetrząsało rejon miejsca zamieszkania oraz pustostany, dworce i parki. W tym czasie dyżurny komisariatu zbierał informacje od rodziny i przyjaciół mężczyzny, które na bieżąco przekazywał patrolom oraz koordynował ich działania.

Po niespełna godzinie policjanci z Komisariatu Policji w Kobiernicach znaleźli mężczyznę w zagajniku leśnym. Kiedy dotarli do 34-latka, ten leżał półprzytomny z podciętymi nadgarstkami, z których silnie krwawił. Stróże prawa udzieli mu pierwszej pomocy, zaopatrzyli rany i monitorowali funkcje życiowe.

Na miejsce dotarł kolejny kobiernicki patrol, a następnie policjanci wspólnie ewakuowali poszkodowanego z trudno dostępnego terenu leśnego i przekazali przybyłym na miejsce medykom z pogotowia ratunkowego. 34-latek w stabilnym stanie został zabrany do szpitala.

Policja przypomina, gdzie można uzyskać pomoc:

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112, 

  • Telefon Zaufania dla Dorosłych pod numer 116 123, 
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numer 116 111 oraz 
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod numer 800 121212. 
  • Mieszkańcy Bielska-Białej i powiatu mogą też szukać pomocy w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Pięknej 2 w Bielsku-Białej.

 

(Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%