Zamknij
REKLAMA

Pociski moździerzowe wstrzymały budowę

11:30, 31.03.2021 | A.R
Skomentuj pocisk moździerzowy - zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Policjanci zabezpieczyli dwa niewybuchy z okresu II wojny światowej. Pociski moździerzowe zostały odnalezione w rejonie ulicy Mazańcowickiej w Międzyrzeczu Dolnym, podczas robót budowlanych związanych z przebudową drogi. Nie było konieczności przeprowadzania ewakuacji. Niebezpieczne znalezisko zostanie przekazane saperom z jednostki wojskowej w Gliwicach.

29 marca po południu policjanci zostali poinformowani o odnalezieniu dwóch niewybuchów w rejonie przebudowywanej drogi w Międzyrzeczu Dolnym przy ulicy Mazańcowickiej. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika, który potwierdził, że oba odnalezione przedmioty to pociski moździerzowe, pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli znalezisko przed dostępem osób postronnych. Okolica budowy została wyłączona z ruchu. Na szczęście nie było konieczności ewakuacji mieszkańców. O odnalezieniu niewybuchu zostali powiadomieni saperzy z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy odbiorą zabezpieczone znalezisko.

Jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch.

Pamiętajmy,

  • że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać.
  • miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.
  • jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.
  • o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą wówczas teren i powiadomią saperów.

Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

 

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%