Zamknij
REKLAMA

Zatrzymany podczas włamania. Na sumieniu miał coś jeszcze

14:38, 02.12.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 41-latka podejrzewanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Szybko okazało się, że ma on również na koncie kradzież wartego 10 tysięcy złotych dostawczego renault, którym odjechał pomimo cofniętych uprawnień. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Do jednego z mieszkań w Rybarzowicach przy ulicy Beskidzkiej włamał się 41-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna wyważył drzwi od kotłowni, a po wejściu do budynku rozpoczął poszukiwania łatwego łupu.

Zdążył skraść paczkę mięsa i kilka żarówek, kiedy został nakryty przez wynajmującą mieszkanie 23-latkę. Kobieta natychmiast zaczęła wzywać pomoc. Po chwili na miejsce dotarli właściciele budynku, którzy byli niedaleko.

Ujęty przez nich 41-latek został przekazany wezwanym na miejsce stróżom prawa z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Sprawą usiłowania kradzieży z włamaniem zajęli się śledczy z Komisariatu Policji w Szczyrku.

Nazajutrz po zatrzymaniu sprawcy, do dyżurnego szczyrkowskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży wartego 10 tysięcy złotych samochodu marki Renault Master. Śledczy szybko ustalili, że zatrzymany 41-latek może mieć związek z tą kradzież, której mógł się dopuścić jeszcze przed włamaniem do domu. Ich podejrzenia potwierdziły się, mężczyzna bowiem był widziany, jak jedzie pochodzącym z przestępstwa samochodem.

Policjanci odzyskali pojazd, który 41-latek pozostawił w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że skradzionym dostawczakiem odjechał, pomimo cofniętych uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Mieszkaniec powiatu bielskiego po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, kradzieży pojazdu oraz prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień. Za wszystkie te przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

(Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%