Zamknij

Sobotni wypad będzie go słono kosztować

10:49, 26.07.2021 | Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl
Skomentuj Pijany wandal zniszczył dwa samochody na ulicy Słowackiego w Bielsku-Białej
REKLAMA

Dzięki czujności więziennego strażnika policjanci z wapienickiego pododdziału prewencji zatrzymali 21-letniego wandala. Mężczyzna uszkodził dwa zaparkowane pojazdy, powodując łącznie straty blisko 13 tysięcy złotych. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Będzie także musiał zapłacić za spowodowane szkody.

W sobotę późnym wieczorem dyżurny aresztu przy ulicy Słowackiego zwrócił uwagę na niepokojący huk dochodzący od strony jednego z parkingów za murami więzienia. Informację przekazał dyżurnemu bielskiej komendy, który na miejsce natychmiast skierował policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Kiedy na miejsce dojechali mundurowi, zauważyli młodego mężczyznę kopiącego w karoserię osobowej hondy. Wandal na widok policjantów rzucił się do ucieczki, został jednak sprawnie zatrzymany i obezwładniony. Był nietrzeźwy, badanie alkomatem dało wynik blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Po zatrzymaniu mężczyzny wyszło na jaw, że uszkodził aż dwa samochody osobowe; hondę oraz opla. Policjanci ustalili właścicieli pojazdów, przyjęli od nich zawiadomienie o przestępstwie uszkodzenia mienia i wykonali oględziny kryminalistyczne zdewastowanych osobówek. Właściciele oszacowali straty na łącznie blisko 13 tysięcy złotych. 21-letni bielszczanin po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Będzie także musiał pokryć koszty naprawy. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

(Bielskirynek.pl - źródło: bielsko-biala.policja.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%