Zamknij

Mieszkanki naszego regionu laureatkami konkursu Lady D.

09:40, 14.05.2021 | Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe
Skomentuj
REKLAMA

W roku 2021 przyznano tytuły Lady D. Województwa Śląskiego. Wśród laureatek znalazła się mieszkanka Bystrej Aleksandra Nykiel w kategorii Twórczość artystyczna i Dominika Kasińska ze Szczyrku w kategorii Dobry start.

Aleksandra Nykiel (na zdjęciu), to zdolna, młoda wokalistka. Niepełnosprawność, która towarzyszy jej od urodzenia nie przeszkodziła w rozwijaniu muzycznego talentu. W 2019 r. wygrała program „Szansa na Sukces”, dzięki czemu mogła zaśpiewać na 56 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobyła tam nagrodę publiczności!  Laureatka konkursu swoim doświadczeniem wspiera rozwój muzycznych pasji osób z niepełnosprawnościami w fundacji Anny Dymnej oraz w innych organizacjach. Ola w zeszłym roku została wyróżniona przez władze Powiatu Bielskiego podczas Noworocznego Spotkania z Twórcami i Animatorami Kultury. 

Dominikę Kasińską ze Szczyrku wielu zna z telewizyjnego programu - Down the Road-, w którym, wraz z innymi osobami z trisomią 21 (z syndromem Downa) przemierzała Europę realizując niezwykłe wyzwania. Największą pasją szczyrkowianki jest pomaganie ludziom. Pani Dominika udziela się w organizacjach społecznych i placówkach wsparcia, jest członkinią Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego. W zeszłym roku wygrała konkurs Barwy Wolontariatu w Województwie Śląskim. Jednak, jak mówi największym sukcesem jest dla niej... praca - od września 2020 r. pracuje w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Bielsku-Białej jako asystent nauczyciela. 

Konkurs Lady D. im. Krystyny Bochenek to konkurs zainicjowany w roku 2002 w Katowicach przez Marka Plurę, w ramach którego aktywne w różnych dziedzinach życia kobiety z niepełnosprawnościami otrzymują tytuły honorowe Lady D. Od 2012 roku konkurs nosi imię Krystyny Bochenek, a od 2015 roku odbywa się gala ogólnopolska w której biorą udział laureatki etapów regionalnych.

(Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DominikDominik

0 0

Polecam zapoznać się z tą "amatorską" twórczością Aleksandry, bo barwa jej głosu jest piękna i nieraz można było ją usłyszeć w ramach występu chóru w kościele Świętej Trójcy 21:32, 14.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%