Zamknij

Strażacy z powiatu bielskiego obchodzili swoje okrągłe jubileusze

15:28, 21.06.2022 | Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe
Skomentuj Okrągłe jubileusze Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie bielskim
REKLAMA

Są służbą, która cieszy się największym zaufaniem Polaków, a zasłużyli na to swoją odwagą, profesjonalizmem i poświęceniem. Dzięki swojej postawie strażacki mundur od dziesięcioleci jest symbolem męstwa, odpowiedzialności i niezawodności. Bo czy może być coś piękniejszego niż dawanie siebie samego bliźnim. A właśnie te idee przyświecają strażakom.

To stało się już piękną tradycją. W miesiącach maju i czerwcu swoje jubileuszowe uroczystości świętują ci, którzy na swoich sztandarach dumnie noszą hasło-przesłanie: Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. Mowa rzecz jasna o strażakach, tych zawodowych z Państwowej Straży Pożarnej i druhach z Ochotniczych Straży Pożarnych.

W samym powiecie bielskim OSP powstawały  ponad sto lat temu. To często sześć  pokoleń ochotników, którzy w dzień i w nocy ratują ludzkie życie i dobytek. Uroczystości jubileuszowe OSP to podziękowanie za pełną oddania służbę i poczucie bezpieczeństwa jakie strażacy dają mieszkańcom  powiatu bielskiego i całego naszego regionu.

Jesteście na każde wezwanie, zawsze na pierwszej linii walki ze wszystkimi żywiołami. Jako Starosta Bielski jestem z Was dumny i zawsze możecie liczyć na moje wsparcie, tym bardziej, że działania strażaków już od wielu lat obejmują nie tylko gaszenie pożarów, to także profesjonalne ratownictwo drogowe, wodne i ekologiczne – mówił na uroczystych spotkaniach ze strażakami  starosta bielski Andrzej Płonka. Swoje jubileusze w powiecie bielskim obchodzili m.in:

  • 135-lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilamowicach
  • 130-lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu Górnym
  • 125-lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Czańcu
  • 125-lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach
  • 110-lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwince

Dodajmy to tych jubileuszy 30-lecie powstania Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

(Bielskirynek.pl - Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%