Zamknij

[Sobota z lekturą] "Chrześcijaństwo - Amoralna Religia" autorstwa Artura Nowaka i Ireneusza Ziemińskiego

07:00, 04.11.2023 A.R Aktualizacja: 14:22, 04.11.2023
Skomentuj fot. ilustracyjne fot. ilustracyjne

Książka, która wydawnictwa Prószyński i S-ka "Chrześcijaństwo. Amoralna religia," autorstwa Artura Nowaka i Ireneusza Ziemińskiego, stanowi krytyczne spojrzenie na chrześcijaństwo i jego moralność. Autorzy twierdzą, że opowieść o Jezusie, jaką przedstawia Kościół, różni się od rzeczywistego przekazu, jaki można odnaleźć w historii i naukach religijnych. Książka podkreśla, że chrześcijaństwo nie zawsze jest wzorcem moralnym, a jego doktryna i zasady życia powinny być poddawane ciągłej ocenie moralnej.

  • Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Autorzy publikacji "Chrześcijaństwo. Amoralna religia" argumentują, że to nie chrześcijaństwo jest wzorcem do oceny postępowania moralnego, ale odwrotnie – religia chrześcijańska wraz z głoszonymi przez nią zasadami życia powinna być poddawana ciągłej ocenie moralnej. To wyzwanie dla współczesnego Kościoła i jego wyznawców, aby zastanowić się nad tym, czy pewne aspekty tradycji i doktryny nie wymagają przemyślenia.

"Chrześcijaństwo. Amoralna religia" to książka, która stawia wiele wartościowych pytań. Niezależnie od tego, czy jesteś wyznawcą chrześcijaństwa, czy tylko interesujesz się tą religią, warto zgłębić te kwestie. Moralny wymiar chrześcijaństwa jest tematem otwartym na dyskusję, a refleksja nad nim może prowadzić do głębszego zrozumienia tej religii i jej wpływu na społeczeństwo.

Autorzy:

  • Artur Nowak (ur. 1974) – adwokat, publicysta i pisarz, znany m.in. jako współautor bestsellerowych reportaży: „Babilon. Kryminalna historia Kościoła” oraz „Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele”. Napisał także kontrowersyjną powieść „Kroniki opętanej” oraz reportaż „Adwokaci. Zraniony zapał”.
  • Ireneusz Ziemiński (ur. 1965) – filozof, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, obecnie pracujący na Uniwersytecie Szczecińskim. Jego liczne publikacje w dziedzinie filozofii religii i filozofii człowieka zdobyły uznanie, a za swoje książki otrzymał prestiżowe nagrody.
(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%