Zamknij

Trzy głosy, jedna opowieść. Wystawa „Rozmowy wizualne” w Galerii Punkt Widzenia

12:31, 20.05.2025 Aktualizacja: 12:38, 20.05.2025
Skomentuj Plakat organizatora Plakat organizatora

Bielsko-Biała, 23 maja 2025 r. – Galeria Punkt Widzenia zaprasza na wernisaż i wystawę „Rozmowy wizualne”, prezentującą plakaty, rysunki i grafiki trzech cenionych artystów: Piotra Bąka, Darka Gajewskiego i Sebastiana Kubicy. Otwarcie wystawy odbędzie się 23 maja o godzinie 18:00 w przestrzeni Punkt 11 przy ul. 11 Listopada 24 w Bielsku-Białej. Ekspozycja potrwa do 13 czerwca 2025 roku.

Wystawa jest spotkaniem trzech doświadczonych twórców, którzy – choć każdy reprezentuje odmienny język artystyczny – podejmują wspólny wizualny dialog. Artyści są znani zarówno ze swojej działalności twórczej, jak i dydaktycznej. Ich prace łączą grafikę, rysunek i malarstwo, ukazując autorskie podejście do formy, ekspresji i przekazu.

– „To trzy różne spojrzenia, trzy temperamenty, trzy techniki, ale wspólna potrzeba opowiedzenia czegoś ważnego poprzez obraz. To rozmowa, którą prowadzą między sobą – i z widzem” – mówi kurator wystawy.

Ekspozycja podejmuje temat autentyczności i porozumienia w świecie zdominowanym przez powierzchowne bodźce wizualne. Dzieła Bąka, Gajewskiego i Kubicy to propozycja sztuki, która nie tylko przyciąga uwagę, ale również skłania do refleksji – bez potrzeby używania słów.

Galeria Punkt Widzenia to przestrzeń dedykowana współczesnej grafice i sztuce wizualnej, działająca w ramach inicjatywy Punkt 11. Organizatorzy podkreślają, że wystawa „Rozmowy wizualne” to nie tylko spotkanie z wybitnymi twórcami, ale również okazja do zanurzenia się w świecie znaczeń ukrytych w obrazie.

(Bielskirynek.pl / materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%