Wyjątkowy wieczór w równie wyjątkowym, klimatycznym miejscu rozpoczął cykl wydarzeń tegorocznej XII już edycji Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia. Zaproszeni goście mieli okazję spędzić ten czas wśród rzeźb i obrazów Bator Art. Gallery i wysłuchać koncertu grupy LA BINOUZE TRIO.
[FOTORELACJA]207[/FOTORELACJA]
Piątkowe spotkanie było także urodzinową niespodzianką dla bielskiej artystki Lidii Sztwiertni, autorki statuetki Ikara - nagrody przyznawanej corocznie przez prezydenta miasta i statuetki Perły Podbeskidzia. Jej rzeźby możemy także podziwiać na spacerując bajkowym szlakiem w Bielsku-Białej.

Bator Art Gallery, to miejsce gdzie od kilkudziesięciu lat obcować można ze sztuką. Galerię założyli Barbara i Mirosław Bator w roku 1995. Pasję i miłość do sztuki przejęła od nich córka Katarzyna Bator, pianistka i manager, która od 2014 r. włączyła się w prowadzenie Galerii. Od 2011 r. Galeria, co dwa lata, organizuje największą w Polsce wystawę magicznego realizmu, czyli MAGICAL DREAMS. Najbliższa odbędzie się we wrześniu 2023 r.

Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia powstał przed laty z inicjatywy posłanki Mirosławy Nykiel, która objęła to coroczne wydarzenie honorowym patronatem. Od X edycji pieczę nad organizacją przejęła Agnieszka Nowak, prezeska Fundacji Strefa Kobiet.
Muzycznie kongresowe wydarzenie uświetnił koncert jazzowego trio LA BINOUZE TRIO, w skład którego wchodzą: Natalia Piwowarczyk (vel Mademoiselle Binouze) - wokal, Szymon Wojnarowicz - fortepian, Filip Szostek - saksofon altowy.

Pełny program wydarzeń Kongresowych zaplanowanych na cały rok przedstawiamy tutaj:
[ZT]6155[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Nowe autobusy Solaris już w Bielsku-Białej
I ZNOWU NOWY AUTOBYS DOSTANĄ KUBIKI 😅🤣😂
Zyga
17:43, 2026-01-07
Pierwsi lokatorzy odebrali klucze przy Wapiennej
Tak się chwalą a nawet prądu nie potrafią podłączyć
Bielszczanin
02:35, 2026-01-06
Sylwester 2025 w Bielsku-Białej
znowu hałas do późna, śmieci i pijani. Kiedy to się skończy?
Kazik
17:24, 2025-12-31
Sylwester 2025 w Bielsku-Białej
Super że coś się dzieje w mieście i to za darmo! Lubię Blue Cafe - będę z pewnością. Fajnie, że miasto zrezygnowało z fajerwerków.
bielszczanka
15:13, 2025-12-31