Organizatorem konkursu jest Spółdzielcze Centrum Kultury „Best” w Bielsku-Białej. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i średnich, a także osoby dorosłe – dotychczasowi laureaci „Lipy”.
Zapraszamy na LIPĘ
Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy XL Wojewódzki i XXVI Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2022 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej organizowany przez Spółdzielcze Centrum Kultury „Best” przy Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Łany w Bielsku-Białej.
Jak twierdzi dyrektorka SCK „Best” Irena Edelman, złotołańska spółdzielnia tym może się poszczycić: LIPA jest najstarszym, odbywającym się nieprzerwanie od 1983 r. przeglądem literackim w Polsce. Owszem są przeglądy czy konkursy starsze, ale nie odbywały się w sposób nieprzerwany.
Laureatami LIPY byli m.in. znani obecnie literaci, jak:
Jak mówi Irena Edelman – główna organizatorka LIPY:
Tradycyjnie laureatami imprezy jest 100 autorów 100 najlepszych prac wybranych spośród wszystkich uczestników. Co roku nadsyła swoje prace ok. 500 – 700, a czasem nawet ponad 1000 osób. Jury wybiera 100 najlepszych utworów spośród 1 200 – 1 500 prac. Nagrodą główną jest antologia nagrodzonych tekstów oraz książki z indywidualnymi dedykacjami autorstwa jurorów. Wszystkie nagrody w przeglądzie są równorzędne. Podczas planowanego finału 21 października br. laureaci będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez jurorów „Lipy” – Tomasza Jastruna (poetę, eseistę), Jana Pichetę (polonistę, poetę, dziennikarza) i Juliusza Wątrobę (poetę, satyryka), wysłuchać koncertu w wykonaniu Czesława Mozila oraz porozmawiać z rówieśnikami w panelu dyskusyjnym. Takie są nasze plany. Mamy nadzieję, że pandemia nam nie przeszkodzi w ich realizacji i spotkamy się – jak co roku – ze znakomitymi laureatami LIPY w SCK „Best”.
Zgodnie z regulaminem LIPY prace trzeba przesłać do 5 czerwca 2022 r. pod adresem:
Spółdzielcze Centrum Kultury „Best” przy SM „Złote Łany",ul. Jutrzenki 22, (43-300) Bielsko-Biała – z dopiskiem „Lipa 2022”.
Zgłoszenie można również przesłać pocztą elektroniczną – prace wraz z załącznikami w folderze zip – pod adresem email: [email protected]. W tytule wiadomości należy wpisać: LIPA 2022, nazwisko i imię uczestnika oraz godło.
Na początku września organizatorzy będą informować o wynikach, ogłaszając listę laureatów na stronie internetowej placówki www.sckbest.pl jak również indywidualnie, wysyłając zawiadomienie do szkół i nagrodzonych autorów tekstów. Na stronie internetowej „Bestu” można znaleźć regulamin przeglądu, krótką historię LIPY oraz kartę zgłoszenia uczestnika wraz z załącznikami.
Wszelkich informacji związanych z organizacją i przebiegiem przeglądu udziela organizator – dyrektor Spółdzielczego Centrum Kultury „Best” Irena Edelman (605 107 175) lub Arkady Raczek-Grabczak (691 664 634, [email protected]) albo pod numerem 33 499 08 13 (lub 33) od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 – 19.00, w piątki do godz. 13.00. Pytania można kierować również pod adresem e-mail: [email protected] . Wszelkie informacje związane z konkursem znajdują się na oficjalnej stronie internetowej przeglądu: www.lipa.sckbest.pl oraz stronie internetowej organizatora: www.sckbest.pl .
A oto kilka ważnych zasad konkursowych:
Więcej informacji w regulaminie.
CIC w Bielsku-Białej. Wiadomo gdzie powstanie
To jest szokujące swoi ludzie czekają lata na mieszkanie ,do lekarza miesiącami zabiera się przymusowo ,bez pytania duże kwoty składki zdrowotnej a leczyć musimy się prywatnie za 400zl wizyta u specjalisty bez paragonów gotówka (dlaczego nie ma kasy fiskalnej)obcy dostanie od dzystko ma tacy
Ewakasimska
10:08, 2025-06-18
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
From the river to the sea, Palestine will be free!
Bielszczanin
19:41, 2025-05-22
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
Wiecie czego nienawidzę bardziej niż femoidy? Propalestyńskich femoidów!
Incel
19:30, 2025-05-22
Flagi Palestyny na obchodach rocznicy powstania Izraela
Skandaliczne zachowanie. Mam nadzieję że zostaną porządnie ukarani i ewentualnie wywaleni ze studiów. W państwie demokratycznym nie ma miejsca na antysemityzm i popieranie terroryzmu.
Żonaty Prawiczek Rog
19:20, 2025-05-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz