Zamknij

Powstanie monografia o bielskim Studiu Filmów Rysunkowych

14:25, 10.12.2021 Aktualizacja: 12:06, 11.12.2021
Skomentuj fot.Agnieszka Sikora - Dr. Patryk Oczko fot.Agnieszka Sikora - Dr. Patryk Oczko

Dr Patryk Oczko z Instytutu Nauk o Sztuce Wydziału Humanistycznego na Uniwersytecie Śląskim przygotowuje monografię legendarnego Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. 

Dr Patryk Oczko z Instytutu Nauk o Sztuce Wydziału Humanistycznego na UŚ przygotowuje monografię bielskiego Studia Filmów Rysunkowych. Autor pochodzi z rejonów Bielska-Białej i jak możemy przeczytać w artykule zamieszczonym w Gazecie Uniwersyteckiej, swoją pracę magisterską poświęcił działalności artystycznej i muzealnej zasłużonego dla naszego miasta pana Stanisława Oczko, który był bratem jego dziadka.

Patryk Oczko już w latach ubiegłych współpracował z bielskim muzeum w SFR, kiedy to w 2013 r. był kuratorem prezentowanej w Bielsku-Białej wystawy i publikacji pt.: Sztuka to wolność wyboru, prawo do przeżycia i wzruszenia. Stanisław Oczko - historyk sztuki i malarz. 

Kolejnym elementem, który wiąże go z naszym miastem jest fascynacja twórczością artystów plastyków związanych ze Studiem Filmów Rysunkowych. Twórczość ta stała się inspiracją do kolejnej pubikacji pt. Film animowany w perspektywie historii sztuki - realizacje Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w latach 1947-1970.

Jak twierdzi sam autor, ilość tematów i materiałów zgromadzonych wokół bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, z powodzeniem wystarczyłaby nie na jeden, lecz kilka tomów monografii.

Dr Patryk Oczko oprócz pracy nad monografią, od roku 2013 jest kustoszem w Muzeum Miejskim w Tychach, gdzie kieruje działem sztuki.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%