Zamknij

Złote Maski dla bielskich Teatrów. "Zły" wybrany Spektaklem Roku

07:54, 14.09.2021 | A.R
Skomentuj
REKLAMA

13 września 2021, na scenie Teatru Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia Złotych Masek. Nagrody wręczone zostały z lekkim opóźnieniem - zazwyczaj honorowano zwycięzców w marcu, miesiącu, w którym przypada święto teatru. Pandemia wymusiła jednak przesunięcie terminu uroczystości na wrzesień.

Tegorocznym triumfatorem konkursu Złote Maski był spektakl Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, "Zły" Leopolda Tyrmanda, w reżyserii i opracowaniu muzycznym Piotra Ratajczaka. Jury wyróżniło go aż czterema nagrodami. Przedstawienie wybrane zostało Spektaklem Roku, choć nie tylko. Reżyser spektaklu Piotr Ratajczak otrzymał Złotą Maskę za reżyserię przedstawienia, a Marcin Chlanda - za scenografię i reżyserię świateł. Do grona nagrodzonych dołączył Adam Myrczek za drugoplanowe (ale świetne!) role: Merynosa, Kudłatego, Przechodnia. 

Złote Maski dla bielskich Teatrów

Złotą Maską doceniona została także Lucyna Sypniewska za rolę matki w spektaklu „Augustus” wg Hermanna Hesse w reżyserii Jacka Popławskiego w Teatrze Lalek „Banialuka” im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

(A.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%