Do późnych godzin na ulicach Bielska-Białej dostrzec można było grupki ludzi, przemieszczających się pomiędzy obiektami, w których przygotowano dla nich ciekawe atrakcje. A było w czym wybierać. Na niektóre z wydarzeń obowiązywały wcześniejsze zapisy i ograniczona ilość miejsc.
[FOTORELACJANOWA]383[/FOTORELACJANOWA]
Teatr Lalek Banialuka - niezwykłe spotkanie z lalkami
Wielbiciele teatru mieli okazję odwiedzić Teatr Lalek Banialuka, gdzie na specjalnie przygotowanej wystawie prezentowane były najpiękniejsze lalki z teatralnych magazynów. Dyrektor teatru, Jacek Popławski, przywitał gości, opowiadając o nietypowej transformacji widowni dużej sceny w muzeum lalek. "Niezwykli widzowie" wzbudzali ogromne zaciekawienie nie tylko wśród najmłodszych.
Teatr Polski - kulisy 130-letniej historii
Za kulisy zaprosił także mieszkańców Teatr Polski. Widzowie mieli okazję usłyszeć anegdoty z życia teatru oraz poznać kulisy przedstawień. Można było również zapoznać się z obszarem technicznym, garderobami i innymi pomieszczeniami, do których zwyczajowo dostęp ma jedynie personel.
Galeria Bielska BWA - gra terenowa w Willi Sixta
W czasie Nocy Muzeów bielszczanie mieli niepowtarzalną okazję do wejścia na wieżę w zabytkowej willi Sixta. Wszystkie wystawy były tego dnia dostępne bezpłatnie, a mieszkańcy robili sobie pamiątkowe zdjęcia w pięknym różanym ogrodzie.
Muzeum Historyczne - podróż w głąb historii Bielska-Białej
Muzeum Historyczne zadedykowało Noc Muzeów archeologii Bielska-Białej. Zwiedzający mogli zapoznać się z efektami badań prowadzonych od lat na terenie miasta. W atrium zamku prezentowano wystawę, na której prezentowane były dotychczasowe odkrycia archeologiczne i architektoniczne. Jednym z prelegentów, który opowiadał o szczegółach tych badań, był dr Bogusław Chorąży.
Bunkier w parku za Ratuszem
Kolejną atrakcją wieczoru była możliwość zwiedzenia gmachu ratusza oraz schronu przeciwatomowego. Mieszkańcy, którzy zdecydowali się na to doświadczenie, mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat historii Bielska-Białej. Jakub Krajewski i Jacek Kachel z pasją opowiadali o tajemnicach ukrytych pod ziemią. W wypełnionej po brzegi sali sesyjnej bielskiego Ratusza odbył się koncert "Mateusz Krautwurst Solo Act" w ramach Międzynarodowego Festiwalu Gospel.
W ten niezwykły dzień swoją historią z mieszkańcami dzieliły się także Bielska Szkoła Przemysłowa, kościół św. Stanisława w Starym Bielsku i kościół ewangelicki na placu Lutra, gdzie dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania starego cmentarza. Ogromne zainteresowanie tego wydarzenia pokazuje, że mieszkańcy Bielska-Białej są ciekawi historii swojego miasta i chętnie korzystają z okazji, by zgłębić tajemnice związanymi z miejscami, które każdego dnia mijają.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz